Korejský golfista I Kjong-hun obhájil vítězství na turnaji Byron Nelson

Golfový turnaj Byron Nelson vyhrál stejně jako před rokem Korejec I Kjong-hun a získal svůj druhý titul na PGA Tour. Na hřišti v texaském McKinney zvítězil se skóre 26 úderů pod par o jednu ránu před domácím favoritem Jordanem Spiethem.

Korejec I Kjong-hun s trofejí pro vítěze turnaje Byron Nelson.

Do posledního kola vstupoval I Kjong-hun na šestém místě s mankem čtyř ran na vedoucího Kolumbijce Sebastiána Muňoze. V neděli zahrál sedm birdie a eagle a poskočil do čela. Muňoz, který v prvním kole výsledkem 60 ran vyrovnal rekord hřiště, klesl na třetí příčku.

Loni I Kjong-hun slavil premiérový úspěch s těhotnou manželkou, tentokrát už se radoval i s malou dcerkou. "Je to jako sen, stejně jako loni. A mít u toho manželku s dcerou je úžasné," radoval se třicetiletý hráč, který se posunul ve světovém žebříčku z 88. na 41. místo. Za vítězství získal prémii 1,6 milionu dolarů.

Stejně jako loni ho po turnajovém triumfu čeká PGA Championship, minule na druhém majoru sezony neprošel cutem. "Mým hlavním cílem bude hrát dobře a postoupit," uvedl I Kjong-hun.

Golfový turnaj Byron Nelson série PGA Tour v McKinney (par 72, dotace 9,1 milionu dolarů):
1. I Kjong-hun (Korea) 262 (64+68+67+63)