Hlavní obsah

Kousková má další vítězství a může se těšit na účast na Ladies European Tour

16. 9. 2022 16:52

Golfistka Sára Kousková vyhrála ve Švýcarsku letos potřetí turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access a má prakticky jistou hrací kartu na příští sezonu elitního okruhu Ladies European Tour.

Foto: LETAS, ČTK

Golfistka Sára Kousková. Archivní fotoFoto: LETAS, ČTK

Článek

Třiadvacetiletá hráčka, která přestoupila k profesionálkám na jaře, zopakovala dva týdny starý triumf ze švédského Jönköpingu. Předtím zvítězila v červenci v Málaze. Poprvé na LETAS senzačně vyhrála už loni na Konopišti ještě jako amatérka.

"Když jsem před pár měsíci přestupovala k profesionálkám, tak jsem si tohle ohromně přála. Ale tři výhry? To je opravdu sen. Jsem šťastná, že nám s týmem vychází zatím vše, co jsme si předsevzali. Udělali jsme ohromný kus práce a tohle je ohromná odměna," uvedla Kousková v tiskové zprávě.

Na Lavaux Ladies Open v Puidoux dnes zvítězila se skóre 12 ran pod par a náskokem čtyř úderů před německou amatérkou Helen Briemovou. Za prvenství obdržela 6400 eur (157.000 korun) a 500 bodů do žebříčku Order of Merit, v němž jí patří tři turnaje před koncem sezony druhé místo. Plnou hrací kartu na Ladies European Tour si zajistí nejlepší šestice hráček.

"Vítězství se samozřejmě neomrzí. Tady ve Švýcarsku si všechno sedlo náramně. V podstatě od prvního kola se mi hrálo skvěle," řekla Kousková. "Dnes jsem byla stejně trpělivá. Ač jsem hned na třetí jamce připsala bogey, nic jsme na plánu neměnili. Bylo důležité být přesný a hrát strategicky, což se nám dařilo. Pomohlo mi, že jsem u sebe mohla mít svého caddyho Kubu, který ve Švédsku chyběl. Když jsem si ráno oblékala oblíbené tričko, tak jsem si říkala, že by mi mohlo opět přinést štěstí, stejně jako ve Španělsku a ve Švédsku. A ono se to fakt povedlo," pochvalovala si.

Kousková porazila i vedoucí hráčku Order of Merit Němku Chiaru Nojaovou, která skončila třetí. Díky letošním úspěchům se také dostala ve světovém žebříčku na příčky zaručující pozvánku na olympijské hry v Paříži, kam by se v současné situaci kvalifikovala spolu s Klárou Spilkovou.

Spilková je po druhém kole turnaje Ladies European Tour ve Francii pátá

Golfistka Klára Spilková je po druhém kole turnaje Ladies European Tour ve francouzském Deauville na pátém místě. Česká jednička dnes obešla hřiště na 69 ran, o dvě více než ve čtvrtek, a pohoršila si o jednu pozici. Se skóre šest úderů pod par ztrácí pět ran na vedoucí Ines Laklalešovou z Maroka. Od třetí příčky ji dělí dvě rány.

"S výsledkem po druhém kole jsem spokojená. Podmínky jsou tady trošku ztížené chladným počasím a hlavně nárazovým větrem. Věřím, že během finálového dne mi tam spadne více puttů než dnes. A zahraju další solidní kolo," uvedla Spilková v tiskové zprávě.

Cutem prošla i Jana Melichová. Vítězka červnového turnaje Ladies European Tour v Berouně figuruje na 36. místě, oproti prvnímu kolu klesla o deset příček.

"Pro mě je hlavní, že jsem udělala potřetí v řadě cut, což je super. Trápí mě ale, že už dva měsíce nejsem schopná skórovat a zahrát nízká čísla. Strašně mě to mrzí," řekla Melichová.

Kristýna Napoleaová (97.) a Tereza Melecká (102.) měly k účasti ve finálovém kole daleko.

Golfový turnaj okruhu LET Access Series v Puidoux (par 72, dotace 40.000 eur):
1. Kousková (ČR) 204 (70+67+67)
2. am. Briemová 208 (72+69+67)
3. Nojaová (obě Něm.) 209 (71+68+70) a Moosmannová (Švýc.) 209 (68+71+70)
...
10. T. Koželuhová 214 (73+72+69)
28. Váňová 218 (71+70+77)
59. E. Koželuhová (všechny ČR) 152 (76+76) neprošla cutem

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články