Hlavní obsah

Novým koučem golfové federace bude Angličan Scott

23. 11. 2020 16:51

Angličan Harry Scott se stane šéftrenérem Národního tréninkového systému České golfové federace (ČGF). Sportovní úsek vybíral následovníka švédského experta Staffana Johanssona, který ale ještě bude mít příští rok hlavní zodpovědnost, z 33 zahraničních a sedmi českých kandidátů.

Foto: Mike Segar, Reuters

Ilustrační foto.Foto: Mike Segar, Reuters

Článek

"Staffan s Harrym budou fungovat jako tandem trenérů, a pokud vše proběhne k oboustranné spokojenosti, podepíšeme následně s Harrym tříletý kontrakt v pozici hlavního kouče České golfové federace. Je to tedy takový zkušební rok pro obě strany," vysvětlil sportovní ředitel federace Petr Šavrda v tiskové zprávě.

O práci s českými talenty byl velký zájem, ale překvapivě především v zahraničí. "Očekávali bychom větší zájem českých profesionálů. Ale chápeme, že práce, která je spojená s velkou časovou náročností a odpovědností, by nevyhovovala každému. Od kandidátů jsme očekávali odbornost, jasnou vizi a koncepci, časovou flexibilitu, administrativní a organizační schopnosti, oddanost a nasazení," řekl Šavrda.

Třiatřicetiletý Scott dosud působil u mládežnických výběrů Anglické golfové federace a současně jako ředitel pro sportovní golf na University of Exeter. Dříve spolupracoval rovněž se Skotskou golfovou unií.

"Vypracoval nejlepší materiál ze všech kandidátů a i jeho mluvený projev v rozhovoru byl velmi sympatický a smysluplný. Ví, jakým směrem by chtěl český golf vést a jaké kroky je potřeba k tomu udělat," dodal Šavrda.

"Chci se podílet na dalším vývoji, který by pomohl inspirovat a vytvářet budoucí šampiony," uvedl Scott a připomněl načasování svého příchodu do českého golfu - výhru Ondřeje Liesera na Challenge Tour. "Výrazně zvýšil pověst českého golfu na mezinárodní mapě. Obrovský talent českých hráčů je vidět i na straně dalších mužů i žen, kteří se prosazují rovněž na akcích amerických univerzitních soutěží."

Smluvně bude Scott vázán s ČGF od 1. prosince a v Česku bude zhruba 110 dnů v roce. První akcí s přítomností hráčů by pro něj měl být testovací kemp NTS, který je plánován na leden příštího roku.

Reklama

Sdílejte článek