Rahm se po výhře v Pacific Palisades vrátil do čela žebříčku

Španělský golfista Jon Rahm vyhrál turnaj The Genesis Invitational v Pacific Palisades. Díky třetímu letošnímu triumfu na okruhu PGA se vrátil na první místo světového žebříčku.

Jon Rahm po triumfu při turnaji The Genesis Invitational.

Osmadvacetiletý Rahm zvítězil s náskokem dvou ran před Američanem Maxem Homou. Vítěz turnaje z roku 2021 sice v posledním kole dokázal smazat ztrátu tří úderů, ale závěrečných pět jamek patřilo Rahmovi.

"Od začátku kariéry dodržuji přísnou disciplínu a teď sklízím ovoce dlouholeté tvrdé práce," citovala agentura Reuters Rahma, jenž se do čela žebříčku vrátil poprvé od loňského března.

"Nepotřebuji se dívat na postavení v žebříčku, abych si něco dokazoval. Prožívám nejlepší sezonu v kariéře a doufám, že to bude pokračovat," dodal Rahm, jenž si celkově připsal desátý titul v sezoně.

"Byl to náročný týden a těžká neděle. Mít dvouciferný počet titulů je skvělá věc. A vážím si toho o to víc, že jsem na něj dosáhnul na turnaji, který pořádá Tiger Woods," prohlásil Rahm.

Sedmačtyřicetiletý Woods skončil při prvním startu od loňského července na děleném 45. místě. Pro bývalou světovou jedničku, která při nehodě v roce 2021 málem přišla o nohu, šlo o první start od loňského července.

"Moje série pokračuje," připomněl vítěz patnácti majorů, že ani při dvanáctém startu na vlastním turnaji nevyhrál. "Ale zlepšuji se a mířím správným směrem. Nicméně to celé bylo náročnější, než jsem dával najevo," uvedl.

Golfový turnaj The Genesis Invitational série PGA Tour v Pacific Palisades (dotace 6,8 milionů dolarů, par 71):