Spilková neprošla na turnaji LPGA v Galloway cutem

Golfistka Klára Spilková neprošla na turnaji LPGA v Galloway v New Jersey cutem. Šestadvacetileté olympioničce nevyšlo druhé kolo, v němž zahrála pět ran nad par. S celkovým výsledkem +5 obsadila 110. místo.

Klára Spilková na archivním snímku

Spilková, která hraje zámořský okruh LPGA třetí sezonu, nenavázala na minulý turnaj v Rogersu, kde útočila na životní umístění.

Po dvou kolech figurovala v elitní desítce a nakonec byla devatenáctá, což pro ni znamenalo třetí nejlepší výsledek. Jejím maximem je osmé místo.

Turnaj ShopRite LPGA Classic vyhrála Francouzka Céline Boutierová. V posledním kole předvedla osm ran pod par, celkově se dostala na skóre -14 a v seriálu triumfovala podruhé. Před dvěma lety, krátce před tím, než sport ochromila koronavirová pandemie, vyhrála v Austrálii.