Stenson vyhrál na Bahamách, pořadatel Woods byl čtvrtý

Švédský golfista Henrik Stenson vyhrál o jednu ránu golfový turnaj pořádaný Tigerem Woodsem v Albany na Bahamách. Třiačtyřicetiletý Američan skončil na Hero World Challenge po nevydařeném závěru čtvrtý.

Švéd Henrik Stenson po triumfu při Hero World Challenge v Albany.

Bývalý vítěz US Open Stenson si připsal první vítězství po více než dvou letech. Nezapíše si ho však do statistik PGA Tour, neboť turnaj pro pozvaných 18 hráčů není oficiální součástí elitní série. Druhý skončil loňský vítěz Jon Rahm ze Španělska, o další úder zpět byl nejlepší z Američanů Patrick Reed.

Pořadatel turnaje Woods se ještě pět jamek před koncem dělil o vedení, pak ale zahrál tři nepovedené údery za sebou a nakonec skončil čtyři rány za Stensonem.

Pro Woodse a téměř celý americký tým byl turnaj v Albany přípravou na Prezidentský pohár proti výběru zbytku světa kromě Evropy, jenž se hraje od čtvrtka v Melbourne. Vítěz 15 turnajů kategorie major bude hrajícím kapitánem týmu USA.

Golfový turnaj Hero World Challenge v Albany na Bahamách (par 72, dotace 3,5 milionu dolarů):