Turnaj LET v Hongkongu s pěticí českých golfistek byl kvůli tajfunu zkrácen

Turnaj Ladies European Tour v Hongkongu s pěti českými golfistkami musel být kvůli tajfunu Koinu zkrácen na dvě kola. Místo finálového kola se v neděli odehrál pouze rozstřel o vítězství mezi hráčkami, jež se po sobotě dělily o vedení. Z výhry se radovala Číňanka Lin Si Jü, jež na druhé dodatečné jamce porazila světovou trojku Ko Čin-jong z Koreje.

Česká golfistka Klára Davidson Spilková na archivním snímku.

Před předčasným ukončením turnaje prošly v sobotu cutem čtyři české golfistky. Jednadvacáté místo obsadila Klára Davidson Spilková, osmatřicáté skončily Sára Kousková a Tereza Melecká a ve skupině posledních hráček, jež získaly prize money, byla na 52. pozici Jana Melichová.

„Máme to tady dnes opravdu divoké, ale o tom, že hrozí tajfun, jsme věděly už od pondělí. Jen nikdo nevěděl, kdy, kam a v jaké síle do Hongkongu dorazí. Nakonec jsme vlastně měly štěstí, že nám dovolil odehrát alespoň dvě kola a nepřišel již v sobotu,“ uvedla v tiskové zprávě Davidson Spilková.

Turnaj absolvovala bez obvyklého caddieho, kterým je manžel Sean. Ten zůstal v České republice. A náhradníka pro pomoc s holemi z lokálních „zdrojů“ si pochvalovala. „Byl to moc fajn kluk z místního hřiště a myslím, že jsme si hodně sedli. Byl na pohodu a velmi rychle pochopil, že nejlepší je nechat mě dělat to, co sama potřebuju,“ konstatovala česká jednička.

Šampionka z červnového German Masters Kristýna Napoleaová obsadila 68. příčku, ale byla kapitánkou vítězného týmu, jenž ovládl paralelně hranou soutěž čtyřčlenných družstev tvořených třemi profesionálkami a jednou amatérkou.

Golfový turnaj LET Aramco Team Series v Hongkongu (dotace 500.000 dolarů, par 73)