Watson vyhrál suverénně Woodsův turnaj na Bahamách

Albany

Americký golfista Bubba Watson ovládl turnaj Hero World Challenge pořádaný Tigerem Woodsem na Bahamách. Dvojnásobný vítěz Masters Watson vyhrál se skóre -25 o tři rány před krajanem Patrickem Reedem. Obhájce titulu a první hráč světa Jordan Spieth z USA skončil čtvrtý.

Americký golfista Bubba Watson (vpravo) s vítěznou trofejí, vlevo Tiger Woods.

Watson vstupoval do finále s náskokem dvou ran, který na první devítce zdvojnásobil. Díky tomu si na poslední jamce mohl dovolit bogey.

"Tahle výhra pro mě hodně znamená. Tigera jsem vždy obdivoval a chtěl být jako on. Je úžasné jen sledovat jeho vášeň a zanícení pro golf. Stačí s ním hrát tréninkové kolo a hodně se naučíte," řekl Watson o hostiteli turnaje, který hraje jen 18 pozvaných golfistů. Akce je v kalendáři PGA Tour, ale není jeho oficiální součástí.

Watson původně na Bahamy odmítl přijet, jelikož jeho loni adoptovaná dcera Dakota neměla pas. Až když odřekl účast Australan Jason Day, tak Watsonova manželka vyřídila potřebné dokumenty a díky tomu mohl její manžel vydělat milión dolarů. "Musím poděkovat Jasonovi i úředníkům na pasovce, že jsem vůbec tady," smál se Watson.

Pro současnou jedničku Spiethe to byl poslední turnaj v letošním roce, v kterém vyhrál tři majory a ovládl i sérii FedEx Cup. "Takovouhle sezónu bych si představoval pokaždé. Budu dál makat, abych si to mohl zopakovat," řekl Spieth.

Bývalý první hráč světa a vítěz 14 majorů Woods se svého turnaje zúčastnit nemohl, po operaci zad stále neví, kdy bude moct znovu hrát.

Golfový turnaj PGA Tour Hero World Challenge v Albany (par 72, dotace 3,5 miliónu dolarů):