Hlavní obsah

Deset výher v řadě? To je jedno, naše cíle jsou mnohem dál, říká porubský útočník Špaček

Jiří TomaškovičSport.czPrávo
25. 3. 2021 14:14

Pouze jediná čtvrtfinálová série Chance ligy zná postupujícího v nejkratším možném čase. Hokejisté Poruby dokázali stejně jako v předkole (Prostějov) vyřídit ve čtyřech utkáních i Přerov (3:2 v prodloužení, 5:2, 3:2 po nájezdech a 2:1).

Foto: https://www.hcporuba.cz

Trenér Poruby Karel Suchánek.Foto: https://www.hcporuba.cz

Článek

„Vyhráli jsme čtyři nula na zápasy, může to vypadat snadně, ale nebylo to tak. Byla to strašně těžká série. Přerov má silné kluky, bylo to vydřená vítězství v každém zápase," vykládal 27letý Marek Špaček. „Všechny zápasy byly těžké. Nikdo nechce prohrát a bojuje do poslední sekundy. Bylo to znát až do poslední sirény série. Přerov nám to nijak neusnadnil," popisoval klubovému webu Špaček.

Autor vítězné branky se ze vstřeleného gólu v play off poprvé radoval až ve čtvrtém utkání čtvrtfinále. Trefil se v desáté minutě třetí části a rozhodl o porubském postupu. „Schoval jsem ten gól na nejlepší moment," vtipkoval Špaček. „Korki (Korkiakoski) mi to výtečně poslal, já už jen nastavil čepel. Jsem za ten gól moc rád, i z to, že jsme díky němu postoupili. Ale důležitý je každý gól, kdybychom například nezvládli druhý zápas série, bylo by to 1:1 a naše psychika by mohla jít dolů," upozorňoval útočník, jenž do Poruby přišel před minulou sezonou ze Znojma.

Čtvrtá výhra nad Přerovem rozpoutala bouřlivé oslavy v kabině i před stadionem, kde na hokejisty ostravského klubu čekalo několik desítek fanoušků se světlicemi. „Je to velká škoda, že nemůžou být na stadionu. I pár fanoušků stačí, abychom je cítili. Ale my víme, že čekají před halou a jsme hrdí na to, že je máme," popisoval Špaček.

I kvůli fanouškům chtějí zvládnou i další sérii, proti komu budou hrát se mohou dozvědět v pátek 26. března, kdy se hrají páté zápasy zbývajících sérií. Kladno (nad Slavií), Vsetín (nad Vrchlabím) a Litoměřice (nad Jihlavou) vedou 3:1. Semifinále začíná v pátek 2. dubna. A Poruba do něj půjde s úctyhodnou porcí výher. Od chvíle, kdy tým 1. března převzali trenéři Karel Suchánek a David Moravec, Ostravané neprohráli.

„Dostali jsme volníčko, kluci jsou pobouchaní a potřebujeme nějaký čas na oddych i přípravu na další kolo. Máme za sebou sérii deseti zápasů bez porážky, což může budit u soupeřů respekt. Ale to je jedno. Postup přes Přerov byl jen další krůček k tomu, co chceme dokázat. Naše cíle jsou dál," připomněl Špaček postupové ambice Poruby.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?

Nejnovější články