Poruba - Slavia 7:0Hokejisté Poruby rozdrtili Slavii a vedou první ligu o tři body

Hokejisté Poruby deklasovali ve 20. kole první ligy doma pražskou Slavii 7:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhou Třebíčí na tři body. Ta v nedělní předehrávce podlehla ve Zlíně 1:4. Třetí Přerov zabral po dvou porážkách a vyhrál v Chrudimi nad Pardubicemi B 3:1.

Hokej - ilustrační foto.

Poruba vykročila za třetí výhrou za sebou už v první třetině, kterou vyhrála 3:0 díky brankám Michala Vachovce, Víta Christova a Tomáše Šoustala. Ve druhé třetině skóroval Jakub Šlahař a v závěrečném dějství se ještě zapsali mezi střelce Kanaďan Aaron Berisha, Dominik Hrníčko a Daniel Krenželok. Brankář Daniel Dolejš udržel podruhé v sezoně čisté konto.

V Chrudimi otevřel skóre v 17. minutě přerovský Jakub Svoboda. Ve druhé třetině sice vyrovnal Karel Nedbal, ale 110 sekund před koncem rozhodl svým druhým gólem Jakub Svoboda. Pět vteřin před závěrečnou sirénou ještě dovršil výsledek při power play do prázdné branky Petr Kratochvíl.

Sokolov dokázal ukončit sérii pěti porážek a porazil doma Vsetín 3:2, přestože prohrával už 0:2. Valachy dostal v 8. minutě do vedení lotyšský útočník Daniels Berzinš a 101 sekund před koncem úvodní části zvýšil v přesilové hře Fin Riku Sihvonen. V polovině utkání v početní výhodě zahájil obrat Stanislav Vrhel, v 36. minutě vyrovnal Tomáš Vracovský a v čase 44:28 v přesilovce pěti proti třem rozhodl Martin Weinhold.

Jihlava potřetí za sebou neuspěla ve svém azylu v Pelhřimově a prohrála s Litoměřicemi 2:5. Stadion se poprvé radoval v 9. minutě díky Tomáši Chlubnovi, ve druhé části se nejdříve trefil třikrát Filip Kuťák a už na 4:0 zvýšil Josef Jícha. V 59. minutě během 18 sekund snížili Tobiáš Handl s Hynkem Pešem na 2:4, ale 14 vteřin před koncem ještě za hosty skóroval Jan Holý.

Počtvrté za sebou nebodoval Kolín, který prohrál ve Frýdku-Místku 1:2. Domácí získali mezi 31. a 34. minutou dvoubrankový náskok díky gólům Jakuba Tepera a Štěpána Havránka, v čase 46:37 už jen zkorigoval výsledek Fin Markus Korkiakoski.

Třetí prohru v řadě si připsal Šumperk, jenž podlehl doma Prostějovu 2:3 v prodloužení. Po 62 sekundách nastavení o tom rozhodl Vilém Burian, tři body za dvě branky a asistenci zaznamenal Petr Hašek.

20. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Litoměřice 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky: 59. Handl, 59. Peš - 25. a 32. Kuťák, 9. Chlubna, 33. Jícha, 60. J. Holý. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Štofa, Polák. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 576.
Poruba - Slavia Praha 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Branky: 14. Vachovec, 19. Christov, 20. T. Šoustal, 25. Šlahař, 42. Berisha, 44. Hrníčko, 52. D. Krenželok. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Veselý, Peluha. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 1526.
Šumperk - Prostějov 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 32. Kohút, 34. F. Eliáš - 32. a 44. Hašek, 62. Burian. Rozhodčí: Wagner, Koziol - Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 1119.
Frýdek-Místek - Kolín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 31. Teper, 34. Š. Havránek - 47. Korkiakoski. Rozhodčí: Jechoutek, Rapák - Kráľ, Roupec. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 787.
Sokolov - Vsetín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 31. Vrhel, 36. Vracovský, 45. Weinhold - 8. Berzinš, 19. Sihvonen. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Beneš, Kokrment. Vyloučení: 8:6, navíc Tomi - Berzinš oba 5 min. Využití: 2:1. Diváci: 503.
Pardubice B - Přerov 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 25. Nedbal - 17. a 59. Jakub Svoboda, 60. Kratochvíl. Rozhodčí: Zavřel, Micka - Zídek, Roischel. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 284.