Litoměřice - Vsetín 7:3Hokejisté Vsetína počtvrté za sebou prohráli, první ligu nově vede Třebíč

Hokejisté Vsetína podlehli v 9. kole první ligy v Litoměřicích 3:7, počtvrté za sebou prohráli a klesli z 1. na 4. místo. Do čela se dostala Třebíč, která v derby celků z Vysočiny porazila doma Jihlavu 4:1. Na druhé místo se posunula Poruba, která vyhrála v Kolíně 6:4. Z druhé pozice na třetí klesl Přerov, který na vlastním ledě prohrál se Zlínem 1:2 v prodloužení.

Hokejisté Vsetína se radují z branky

Třebíč vyhrála i pátý domácí zápas v ročníku. Před 2813 diváky otevřel skóre ve 13. minutě Martin Dočekal. V čase 27:41 sice za Duklu vyrovnal Filip Dundáček, ale v 35. minutě vrátil domácím náskok Ladislav Bittner, který se ještě v závěru utkání zapsal mezi střelce znovu. Při power play zamířil do prázdné branky. Výsledek ještě pečetil David Michálek.

Poruba dosáhla na pátou výhru z posledních šesti duelů. Domácí Kolín vedl 2:0, potom za stavu 2:3 a 3:4 dvakrát srovnal krok. Ve 47. minutě ale rozhodl Jiří Brodek a výsledek pojistil Tomáš Vildumetz. Tři body za gól a dvě asistence si za vítěze připsal Jakub Šlahař. Kozlové ve třetím duelu za sebou vyšli naprázdno.

Přerov i v osmém zápase v ročníku bodoval, ale prohrál potřetí z posledních čtyř zápasů. Zlín naopak po sérii čtyř porážek podruhé za sebou zvítězil. Berany, který se po sestupu z extraligy start sezony v druhé nejvyšší sezony nevyšel, dostal po 15 sekundách druhé třetiny do vedení Petr Mrázek. V 37. minutě vyrovnal Tomáš Doležal. V čase 62:08 rozuzlil utkání Pavel Sedláček.

Vsetín po úvodní sérii pěti zápasů bez ztráty bodu počtvrté za sebou nebodoval. Vítěz základní části minulé sezony Litoměřice doma po prvních třech porážkách podruhé v řadě zvítězil. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí k tomu přispěl Josef Jícha a dva góly a jednu přihrávku si připsal Lukáš Válek. Valachy trápí rozsáhlá marodka a odložili si kvůli ní pondělní domácí duel s Přerovem.

Třetí výhru z uplynulých sedmi zápasů oslavila Slavia, která porazila Šumperk 5:0 a uspěla potřetí za sebou v domácím prostředí. Mezi 10. a 17. minutou Pražanům získali vedení 3:0 Tomáš Knotek, který využil přesilovou hru, Michal Simon a Vladimír Růžička. Ve třetí třetině se ještě prosadil ve vlastním oslabení Jan Kern a výsledek dovršil Lukáš Strnad.

Čtvrté vítězství za sebou oslavil Prostějov, který vyhrál nad Sokolovem 5:2. Všech pět gólů dal ve druhé třetiny a čtyřikrát se prosadil v přesilovce po vyloučení Ondřeje Jurčíka na pět minut a do konce utkání. Třemi body za dvě trefy a jednu asistenci se zaskvěl Filip Jansa.

Frýdek-Místek nenavázal na poslední tři výhry, přestože vedl doma nad Pardubicemi B 2:0. Nakonec prohrál 2:3 a rozhodl o tom ve 49. minutě Lukáš Endál.

9. kolo první hokejové ligy:
Slavia Praha - Šumperk 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Branky: 10. T. Knotek, 11. M. Simon, 17. V. Růžička, 45. Kern, 51. L. Strnad. Rozhodčí: Skopal, Rapák - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 593.
Frýdek-Místek - Pardubice B 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 23. Matěj, 32. Haas - 35. Bučko, 45. Pochobradský, 49. Endál. Rozhodčí: Zavřel, Koziol - Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 705.
Litoměřice - Vsetín 7:3 (1:1, 5:2, 1:0)
Branky: 26. a 40. Válek, 28. a 37. Jícha, 12. Výtisk, 37. O. Procházka, 57. Kracík - 14. Rob, 22. Lichanec, 40. Berger. Rozhodčí: Petružálek, Hucl - Juránek, Pěkný. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1130.
Přerov - Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 37. T. Doležal - 21. P. Mrázek, 63. P. Sedláček. Rozhodčí: Bejček, Jaroš - Kučera, Vašíček. Vyloučení: 4:3, navíc Pospíšil (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2246.
Kolín - Poruba 4:6 (1:0, 2:4, 1:2)
Branky: 1. Koukal, 22. J. Sklenář, 38. Niko, 44. Kolmann - 23. Vachovec, 24. Šlahař, 26. Gřeš, 39. R. Pšurný, 47. Brodek, 58. Vildumetz. Rozhodčí: Pilný, Zubzanda - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 3:6, navíc T. Šoustal (Poruba) 10 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 612.
Třebíč - Jihlava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 35. a 58. Bittner, 13. Dočekal, 58. D. Michálek - 28. Dundáček. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 2813.
Prostějov - Sokolov 5:2 (0:0, 5:0, 0:2)
Branky: 26. a 28. Jansa, 25. Jiránek, 28. Ostřížek, 34. Venkrbec - 49. Pohl, 52. Hauser. Rozhodčí: Wagner, Grygera - Blažek, Kráľ. Vyloučení: 5:3, navíc Jurčík (Sokolov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 1489.