Zlín - Prostějov 6:2Hokejisté Zlína jsou v semifinále první ligy, Poruba je porážku od senzačního vyřazení

Obhájce triumfu v první hokejové lize Zlín postoupil v nejkratší možné době do semifinále. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání doma porazil Prostějov 6:2 a ovládl sérii 3:0 na zápasy. Jednu porážku od vyřazení je suverén základní části Poruba, jež podlehla v Pelhřimově domácí Jihlavě 1:5 a prohrává 1:2 na utkání. Postupový mečbol nevyužil Vsetín, který prohrál v Přerově 1:2. Litoměřice díky výhře v Třebíči 3:1 strhly vedení v sérii na svou stranu. Čtvrté duely se hrají na stejných místech ve čtvrtek.

Gólman Zlína Daniel Huf se raduje z postupu do semifinále Chance ligy

Zlín po výhrách v Prostějově 5:3 a 3:2 v prodloužení vykročil doma za postupem rázně. Po 86 sekundách otevřel skóre švédský obránce Stefan Warg, v čase 4:02 skóroval další zadák, Martin Novotný, a v 17. minutě zvýšil Vojtěch Riedl už na 3:0. Ve druhé třetině navýšil rozdíl Fin Mikko Salmio. Ve 46. minutě sice zkorigoval stav bek Tomáš Hanousek, ale náskok Beranů pojistili svými druhými góly v utkání Salmio a Novotný. Porážku třetího týmu základní části při rychlém loučení play off zmírnil opět Hanousek.

Poruba se v polovině úvodní části ujala vedení díky brance Tomáše Šoustala. Ve 14. minutě vyrovnal Marcel Štefančík a 29 sekund před koncem úvodní části otočil stav Tomáš Harkabus, který ve 34. minutě v přesilové hře pěti proti třem navíc zvýšil už na 3:1. Byl to už jeho devátý gól v šestém utkání v letošním play off. Za 34 sekund v pokračující klasické početní výhodě Dukla přidala díky Richardu Cachnínovi pojistku. Výsledek pečetil v 54. minutě Radim Toman.

Přerov nedopustil konec sezony a ve 14. minutě otevřel skóre díky Danielu Indrákovi. Před polovinou utkání sice odpověděl Štěpán Bláha, ale v čase 44:16 rozhodl ve prospěch Zubrů Jakub Svoboda. Pro Vsetín to byla už šestá porážka venku za sebou.

Litoměřice vykročily za opětovným vedením v sérii ve 14. minutě, kdy otevřel skóre Australan Cale Costa. V polovině závěrečné části zvýšil náskok hostů Lukáš Plos. V 55. minutě sice vykřesal naději Třebíči slovinský obránce Miha Štebih, ale 37 sekund před koncem dovršil skóre při power play do prázdné branky Pavel Kordule.

Čtvrtfinále play off první hokejové Chance ligy - 3. zápasy:
Přerov - Vsetín 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 14. D. Indrák, 45. Jakub Svoboda - 28. Š. Bláha. Rozhodčí: Horák, R. Svoboda - Polák, Rakušan. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2512. Stav série: 1:2.
Jihlava - Poruba 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 20. a 34. Harkabus, 14. Štefančík, 34. Cachnín, 54. R. Toman - 10. T. Šoustal. Rozhodčí: Jechoutek, Petružálek - Augusta, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1605. Stav série: 2:1.
Zlín - Prostějov 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
Branky: 5. a 56. M. Novotný, 33. a 55. Salmio, 2. Warg, 17. Riedl - 46. a 59. Hanousek. Rozhodčí: Zeliska, Zubzanda - Peluha, O. Veselý. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5103. Konečný stav série: 3:0.
Třebíč - Litoměřice 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 55. Štebih - 13. Costa, 51. Plos, 60. Kordule. Rozhodčí: Kostourek, Barek - Dědek, Blažek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2015. Stav série: 1:2.