Třebíč - Zlín 2:1Hokejisté Zlína prohráli v Třebíči a jsou v první lize předpolední

Hokejisté Zlína prohráli v 7. kole první ligy v Třebíči 1:2, připsali si čtvrtou porážku za sebou a klesli na předpolední místo. Berani po sestupu z extraligy po 42 letech vyhráli ze sedmi zápasů jen dvakrát a jsou jen o skóre před Šumperkem. Lídr tabulky Vsetín prohrál v Sokolově 2:3. Na druhé místo se posunul díky vítězství nad Pardubicemi B 3:2 Přerov, který předstihl Kolín. Kozlové doma podlehli Frýdku-Místku 2:5.

Zlín prohrával v Třebíči od 26. minuty, kdy využil přesilovou hru při vyloučení Jana Bartka Ladislav Bittner. Hosté vyrovnali po 119 sekundách závěrečné části díky Jakubu Illéšovi, ale v době, kdy uběhlo ze třetí třetiny přesně pět minut, rozhodl obránce Antonín Bořuta. Horácká Slavia vyhrála potřetí za sebou.

Vsetín po pěti duelech bez ztráty podruhé za sebou nebodoval. Už v 10. minutě v Sokolově prohrával 0:2 po brankách Vojtěcha Tomiho a Matěje Zadražila, který se prosadil v oslabení. Po polovině utkání upravil Tomáš Vracovský v přesilovce na 3:0. V 35. minutě se radovali poprvé Valaši díky Adamu Hořanskému a 13 minut před koncem skóroval Šimon Jenáček. Baník ale těsný náskok udržel a vyhrál třetí z uplynulých čtyř duelů.

Přerov, který po sérii čtyř výher z úvodu sezony prohrál ve středu ve Frýdku-Místku 0:1 v prodloužení, se vrátil na vítěznou vlnu. Záložní tým Dynama sice dostal v čase 16:33 do vedení v přesilové hře Lukáš Endál, ale za 12 sekund vyrovnal David Chroboček a za dalších 13 otočil stav Jan Svoboda. Ve 27. minutě zvýšil v početní výhodě Daniel Indrák a za hosty snížil 94 sekund před koncem druhé třetiny v přesilovce Jakub Lichtag. "Béčko" Pardubic potřetí za sebou nebodovalo a prohrálo pátý z posledních šesti zápasů.

Kolín ve čtvrtém domácím duelu v sezoně ztratil první body. Frýdek-Místek do 14. minuty získal náskok 2:0 díky gólům Jakuba Michálka a Oskar Haase. V polovině zápasu sice snížil Zdeněk Král, ale za 91 sekund vrátil hostům dvoubrankový náskok opět Haas. Za další 45 sekund odpověděl David Aubrecht, ale ve 45. minutě pojistil v přesilové hře náskok Frýdku-Místku Alan Lyszczarczyk a v oslabení při power play zpečetil gólem do prázdné branky výsledek Vlastimil Dostálek.

Litoměřický vítěz základní části minulého ročníku na čtvrtý pokus poprvé v sezoně vyhrál doma a porazil Jihlavu 5:3. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Filip Kuťák. Jihlava, který zahájila ročník třemi prohrami, neuspěla poprvé po sérii tři vítězství.

Pražská Slavia doma zdolala Porubu 3:2 a připsala si druhu výhru z posledních pěti zápasů. Pro Porubu to byl první neúspěch po sérii tří výher a teprve podruhé v sezoně prohrála.

Prostějov porazil i díky hattricku Davida Ostřížka poslední Šumperk 5:2 a po šňůře čtyř porážek podruhé za sebou zvítězil.

7. kolo první hokejové ligy:
Sokolov - Vsetín 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 2. Tomi, 10. M. Zadražil, 32. Vracovský - 35. Hořanský, 47. Š. Jenáček. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp - Baxa, Belko.Vyloučení: 2:3, navíc Vrhel - O. Němec oba 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 603.
Kolín - Frýdek-Místek 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 30. Z. Král, 33. Aubrecht - 14. a 32. Haas, 3. J. Michálek, 45. Lyszczarczyk, 59. Dostálek. Rozhodčí: Wagner, Skopal - Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 714.
Litoměřice - Jihlava 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 51. a 54. Kuťák, 7. Válek, 26. Holý, 60. O. Procházka - 5. Čachotský z tr. střílení, 39. Harkabus, 49. Menšík. Rozhodčí: Bejček, Jechoutek - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 1:5. Využití: 3:0. Diváci: 1020.
Přerov - Pardubice B 4:3 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 17. Chroboček, 17. Jan Svoboda, 27. D. Indrák, 61. Březina - 17. a 59. Endál, 39. Lichtag. Rozhodčí: T. Veselý, Rapák - O. Veselý, Maňák. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 1148.
Slavia Praha - Poruba 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 14. Hanousek, 40. M. Simon, 51. Havrda - 23. Střondala, 60. R. Pšurný. Rozhodčí: Jaroš, R. Svoboda - J. Dědek, Štěpánek. Vyloučení: 5:7, navíc Urbanec (Poruba) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 807.
Třebíč - Zlín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 26. Bittner, 45. Bořuta - 43. Illéš. Rozhodčí: Hucl, Grygera - Polák, Roupec. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 1781.
Prostějov - Šumperk 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 27., 37. a 45. Ostřížek, 10. Venkrbec, 32. Slanina - 23. Eliáš, 43. Matěj Svoboda. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Blažek, Bezděk. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 1094.