Prostějov - Kladno 4:3 SNStav série 1:2Jágr hrál jen pár vteřin. Kladno prohrálo nájezdy a postup si komplikuje

Karlovy Vary, České Budějovice a Slavia uspěly i ve třetích čtvrtfinálových zápasech první hokejové ligy a jediná výhra je dělí od postupu do semifinále. Karlovy Vary zvítězily ve Vsetíně jednoznačně 6:0, České Budějovice si poradily s Havířovem 4:1 a Slavia zdolala Přerov 6:3. Kladno naopak třetí výhru nepřidalo, protože prohrálo v Prostějově 3:4 po samostatných nájezdech. Jaromír Jágr opět zasáhl do hry na pár vteřin a připsal si osmý z potřebných 15 startů pro účast v případné baráži.

Jaromír Jágr se na ledě opět ukázal jen na pár vteřin

Na Lapači dala Energie vítězný gól ve 12. minutě a jeho autorem byl obránce Michal Plutnar. Západočeši v každé třetině skórovali dvakrát, gólman Filip Novotný podruhé za sebou udržel čisté konto a celkově neinkasoval už 153 minut a 16 vteřin. Valachům se ho za celou sérii povedlo překonat pouze jednou.

Havířov šel do vedení už po 37 vteřinách hry zásluhou útočníka Jana Maruny. Vyrovnání zařídil v sedmé minutě Václav Nedorost, který se prosadil ve vlastním oslabení. Motor utkání rozhodl v prostřední části, v níž domácím odskočil na rozdíl dvou branek. Pojistku přidal do prázdné branky při power play Havířova centr Martin Heřman.

Prostějovu se vydařil začátek zápasu a v rozmezí 13 vteřin v šesté minutě dvakrát skóroval. Ve druhém dějství Rytíři duel otočili, útočník Jestřábů Jan Starý ale zkraje třetí třetiny zařídil nerozhodný stav. Utkání dospělo až do nájezdů, v nichž Prostějov uspěl poměrem 3:2. Vítězný nájezd proměnil útočník Milan Švarc.

V Přerově se jako první radovali z gólu slávisté, Zubři odpověděli o necelé dvě minuty později. Vedení na stranu hostů vrátil útočník Zdeněk Kubica. V prostřední dvacetiminutovce viděli diváci nejprve obrat Přerova, ale i Pražanům se podařilo výsledek otočit, a v přesilových hrách. V 36. minutě nejdříve vyrovnal slovenský útočník Martin Šagát a čtyři sekundy před koncem druhé části se trefil i Lukáš Krejčík. Konečnou podobu skóre stanovil v závěrečné třetině dvěma brankami Martin Kadlec.

Série hrané na čtyři vítězství budou pokračovat v neděli.

Čtvrtfinále play off první hokejové WSM ligy - 3. zápasy:
Vsetín - Karlovy Vary 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky: 12. Plutnar, 16. Stloukal, 30. Skuhravý, 34. Gorčík, 41. T. Rachůnek, 54. Flek. Rozhodčí: Čech, Kopeček - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 5:6, navíc Vítek (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4650. Stav série: 0:3.
Havířov - Motor České Budějovice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Maruna - 7. Nedorost, 28. Dostálek, 38. Čermák, 59. Heřman. Rozhodčí: Dědek, Přikryl - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2870. Stav série: 0:3.
Přerov - Slavia Praha 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Branky: 6. Milan Procházka, 24. Rosandič, 32. Pala - 55. a 60. M. Kadlec, 4. Nedvídek, 18. Kubica, 36. Šagát, 40. L. Krejčík. Rozhodčí: Kostourek, Wagner - Kokrment, Maštalíř. Vyloučení: 6:6, navíc Goiš a Rosandič (Přerov) oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2610. Stav série: 0:3.
Prostějov - Kladno 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Nouza, 6. Dvořáček, 43. Starý, rozhodující sam. nájezd Švarc - 24. a 28. J. Strnad, 33. Redlich. Rozhodčí: Petružálek, Grech - Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 3786. Stav série: 1:2.