Poruba - Třebíč 2:1 PPHokejisté Poruby vedou první ligu už o čtyři body

Hokejisté Poruby zvítězili v 16. kole první ligy ve svém dočasném působišti v Kravařích nad Třebíčí 2:1 v prodloužení a zvýšili náskok v čele tabulky před druhým Vsetínem na rozdíl čtyř bodů. Valaši prohráli na ledě třetích Litoměřic 1:4, hosté tak natáhli vítěznou sérii už na osm zápasů.

Poruba vyhrála počtvrté za sebou a poosmé z posledních devíti duelů. Ostravané se dostali do vedení v čase 18:19, kdy využil přesilovou hru Ondrej Šedivý a vstřelil 10. branku v sezoně. Ve 46. minutě využila početní výhodu i Horácká Slavia a Matěj Psota vynutil nastavení. Vteřinu před jeho vypršením rozhodl ve prospěch lídra Petr Mrázek. Vítěz základní části z minulé sezony Třebíč tak prohrála potřetí za sebou.

Litoměřice za dalším úspěchem vykročily hned v úvodu utkání. V čase 1:45 otevřel skóre v přesilové hře Fin Riku Sihvonen a hned za 19 sekund se prosadil také Josef Koláček, který navíc v polovině utkání svým druhým gólem zvýšil už na 3:0. Ve 46. minutě v početní výhodě snížil Pavel Kubiš, ale 116 sekund před koncem při power play pečetil výsledek do prázdné branky Pavel Kordule. Pro Vsetín to byla teprve druhá porážka z posledních osmi zápasu.

Šestou porážku za sebou musel strávit Kolín, ale poprvé při této neúspěšné sérii bodoval. Prohrál v Pelhřimově s domácí Jihlavou 2:3 v prodloužení. Dukla se ujala vedení po 129 sekundách díky gólu Radka Pořízka a ve 26. minutě jí zajistil dvoubrankový náskok Slovák Samuel Krajč. Do konce druhé třetiny Kozlové vyrovnali. Nejdříve využil početní výhodu obránce Petr Kolmann a 65 sekund před druhou pauzou se prosadil Kryštof Lang. V čase 63:03 rozhodl o páté výhře z uplynulých šesti zápasů Richard Cachnín. Za Duklu nastoupil i obránce Jan Strejček, který ji posílil z extraligového Litvínova a působil v sezoně i v Litoměřicích.

Po dvou porážkách zabral Prostějov, který vyhrál v Sokolově 3:2 v prodloužení a zastavil třízápasovou vítěznou sérii Baníku. Po 123 sekundách nastavení o tom rozhodl obránce Tomáš Drtil. Domácím pomohl k dalšímu bodovému zisku gólem a asistencí Daniel Kružík.

Na předposlední místo o skóre za Znojmo, které bude duel ve Zlíně dohrávat až v pondělí, klesla pražská Slavia. Podlehla v Přerově 2:4 a nebodovala potřetí za sebou, Zubři naopak potřetí v řadě zvítězili, dvěma góly to zařádil obránce Robert Černý. Za Slavii poprvé nastoupil útočník Tomáš Guman, který zamířil do Prahy z Litoměřic a připsal si jednu asistenci.

Poslední Frýdek-Místek podlehl v Chrudimi 4:5 v prodloužení Pardubicím B. Navázal tak sice na bodové zisky z minulých dvou kol, ale prohrál už potřinácté v řadě. Vteřinu před koncem o tom rozhodl obránce Jan Kolář, který k tomu přidal i dvě asistence. Šestatřicetiletý účastník čtyř mistrovství světa a zimních olympijských her v Pchjongčchangu v roce 2018 nastoupil za záložní tým Dynama podruhé v sezoně. Bilanci 1+2 měl za vítěze i Daniel Herčík. Hostům pomohl k bodu dvěma góly Vladimír Svačina.

16. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Kolín 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. Pořízek, 26. Krajč, 64. Cachnín - 34. Kolmann, 39. K. Lang. Rozhodčí: Kosnar, Květoň - Štofa, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 627.
Litoměřice - Vsetín 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 3. a 30. J. Koláček, 2. Sihvonen, 59. Kordule - 46. Kubiš. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Belko, Teršíp. Vyloučení: 7:7, navíc Kojo (Vsetín) 5 min. a 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 943.
Poruba - Třebíč 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 19. O. Šedivý, 65. P. Mrázek - 46. Psota. Rozhodčí: Kubičík, Úlehla - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 512.
Přerov - Slavia Praha 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 21. a 45. R. Černý, 4. Pechanec, 59. Krisl - 4. J. Brož, 51. Žejdl. Rozhodčí: Vrba, Šico - O. Veselý, Peluha. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 855.
Sokolov - Prostějov 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Kružík, 11. V. Adamec - 7. Fronk, 56. Jiránek, 63. Drtil. Rozhodčí: R. Svoboda, Hucl - Kokrment, L. Sýkora. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 551.
Pardubice B - Frýdek-Místek 5:4 v prodl. (3:1, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. Hrníčko, 13. Rákos, 20. T. Urban, 29. Herčík, 65. J. Kolář - 11. Výtisk, 21. Doktor, 31. Svačina, 48. Hotěk. Rozhodčí: Wagner, T. Veselý - Roischel, Juránek. Vyloučení: 3:4, navíc Lichtag - Urbanec oba 5 min. Využití: 1:1. V oslabení 1:1. Diváci: 509.