Kometa ztratila body s Vrchlabím a bodově se na ni dotáhlo Ústí

Hokejisté Komety Brno přišli v závěru středečního šlágru první ligy s Vrchlabím o dva body a v čele tabulky je po 25. kole dělí od druhého Ústí nad Labem jen lepší skóre. Severočeši si zopakovali střelecký koncert z minulého týdne a předposlední Porubě nadělili sedm branek. Vrchlabí i přes výhru 4:3 po nájezdech spadlo na třetí příčku, ale na vedoucí duo ztrácí pouze bod.

Souboj lídrů tabulky začal lépe pro domácí Kometu, když skóre otevřel hned ve druhé minutě Černý. Dobře hrající Brňany ještě před koncem první třetiny poslal do dvoubrankového vedení Vondráček. Do 48. minuty Kometa jasně dominovala, pak ale přišlo snížení Gengela, které započalo heroický výkon Vrchlabí. V 53. minutě snížil na 2:3 Látal a minutu před koncem vyrovnal po obrovském tlaku v power play Patrik Beck. Prodloužení i nájezdy patřily hostům, kteří si díky efektivní kličce Pavla Kříže odvezli dva body zpět do Podkrkonoší.

Ústí šlo za třemi body proti Porubě od začátku a na výkonu nebyly ani znát absence útočníka Čalouna a brankáře Orcta. Kouči Hořavovi vyšel tah s nasazením mladých hráčů, kteří hosty zatlačili do defenzivy a prosadili se i střelecky. Mladý strážce ústecké branky Volke se mohl navíc po skončení duelu radovat z čistého konta.

V Mostu se v první třetině dostala dvakrát do vedení jihlavská Dukla, ale domácí vždy dokázali vyrovnat zásluhou Heinische. Ve druhé třetině, hrané ve velmi vlažném tempu, se střelecky prosadil pouze Staněk, který ve 37. minutě v početní výhodě prostřelil Sáblíka. Ve třetí části domácí vyrovnali, ale závěr patřil Jihlavě. V 58. minutě poslal Duklu do vedení Balán a v poslední minutě zpečetil výhru Hodek.

Divoký průběh mělo utkání v Hradci Králové, kde domácí prohrávali s Třebíčí ve 23. minutě již 0:4. Do konce druhé třetiny se ale třemi brankami opět vrátili do zápasu. Minutu a půl před koncem pak Roubík zkompletoval svůj hattrick a vyrovnal na 4:4. Utkání šlo do prodloužení, v němž rozhodl o bodu navíc pro Třebíč obránce Flamík.

První hokejová liga - 25. kolo:
Kometa Brno - Vrchlabí 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 2. Černý, 18. Vondráček, 41. Kýhos ml. - 48. Gengel, 53. Látal, 59. Beck, rozhodující nájezd Kříž. Rozhodčí: Fraňo - Rittich, Skopal. Vyloučení: 7:5, navíc Rusnák (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7200.
Ústí nad Labem - Poruba 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Branky: 11. a 34. Kloz, 14. Špirko, 18. Sklenička, 29. Dragoun, 42. Prorok, 57. Šagát. Rozhodčí: Jebavý - Hušek, Hynčica. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 2229.
Havlíčkův Brod - Havířov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. a 23. Dušátko, 42. Sklenář. Rozhodčí: Hribík - Žídek, Dorazil. Vyloučení: 8:11, navíc Zeliska (H. Brod) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1000.
Most - Jihlava 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
Branky: 9. a 12. Heinisch, 49. Bauer - 7. a 58. Balán, 10. Rytnauer, 37. Staněk, 60. Hodek. Rozhodčí: Dvořák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. Diváci: 304.
Olomouc - Beroun 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 13. a 59. Růžička, 16. Brančík - 28. Kupec. Rozhodčí: Jeřábek - Novák, Klein. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 500.
Hradec Králové - Třebíč 4:5 v prodl. (0:3, 3:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 30., 38. a 59. Roubík, 27. Fořt - 2. Rákos, 8. Pšurný, 12. Burián, 23. Sojčík, 62. Flamík. Rozhodčí: Minář - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 9:8, navíc Pšurný (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 1168.
Chrudim - Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Zadina, 18. Semorád, 24. Kolář, rozhodující nájezd Zadina - 31. a 49. Tauš, 29. Pulpán. Rozhodčí: Šindler - Zavřel, Padevět. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 940.
Kadaň - Benátky nad Jizerou 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 57. Kloz, 58. Balázs. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 220.