Č. Budějovice - Třebíč 2:1Motor se vrátil do čela, Vary podlehly Slavii po nájezdech

České Budějovice v 35. kole první hokejové ligy porazily Třebíč 2:1 a vrátily se do čela tabulky o dva body před Karlovy Vary, které podlehly Slavii 1:2 po samostatných nájezdech. Na Energii se bodově dotáhlo Kladno, jež rozstřílelo Litoměřice 8:1.

Hráči Slavie se radují z vítězství nad Motorem po samostatných nájezdech.

Třebíč otevřela skóre už po 36 vteřinách hry díky obránci Tomáši Kalábovi. V deváté minutě vyrovnal Michal Bárta a o vítězný českobudějovický gól se pak v 33. minutě postaral další útočník Luboš Rob.

Karlovy Vary se v Edenu ujaly vedení v 16. minutě, kdy se prosadil osmatřicetiletý útočník Václav Skuhravý. Pražanům se povedlo vyrovnat zásluhou Davida Šafránka až 62 vteřin před koncem základní hrací doby, bod navíc pak domácím v nájezdech přiřkl Václav Jankovský. Slavia uspěla v pátém zápase za sebou.

Kladno se po bezbrankové první třetině v prostřední části zápasu rozstřílelo a během necelých 14 minut nasázelo do sítě domácích Litoměřic šest branek. V závěrečné dvacetiminutovce zkompletoval ruský centr Anton Kurjanov hattrick. Středočeši využili čtyři přesilové hry a prosadili se i v oslabení. Rytíři zvítězili počtvrté v řadě, naopak Litoměřice si odnesly osmou prohru po sobě.

Prostějov nedokázal navázat na sedmizápasovou sérii výher a podlehl doma Vsetínu 1:4. Jestřábi šli v 22. minutě do vedení, ale Valaši následně odpověděli třemi trefami v rozmezí 169 vteřin. Dvě z nich zařídil rodák z Minsku Anatolij Protasenja. Třetí výhru šestinásobných extraligových mistrů za sebou pojistil v power play Prostějova slovenský bek Tomáš Frolo.

Přerov porazil předposlední Benátky nad Jizerou 4:3 díky dvěma využitým přesilovkám. Domácí celek si v první třetině vypracoval dvougólový náskok, který se ukázal jako rozhodující. Hostům se povedlo jen dvakrát snížit.

Slavia Praha - Karlovy Vary 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 59. Šafránek, rozhodující sam. nájezd Jankovský - 16. Skuhravý. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Štofa, Zmeškal. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1633.
Motor České Budějovice - Třebíč 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 9. M. Bárta, 33. Rob - 1. Kaláb. Rozhodčí: Zubzanda, Vokřál - Kreuzer, Belko. Vyloučení: 4:7, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Bez využití. Diváci: 6421.
Prostějov - Vsetín 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 22. Divíšek - 29. a 31. Protasenja, 28. Dundáček, 60. Frolo. Rozhodčí: Čech, Skopal - Zídek, Špringl. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 3275.
Litoměřice - Kladno 1:8 (0:0, 0:6, 1:2)
Branky: 56. M. Kadlec - 40., 46. a 48. Kurjanov, 26. a 36. Pekr, 28. D. Tůma, 31. Svedlund, 38. Kubík. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek - Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 6:3, navíc Strnad (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 1701.
Přerov - Benátky nad Jizerou 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Branky: 3. Šlahař, 11. Goiš, 15. T. Sýkora, 37. Navrátil - 11. Hrníčko, 31. Kuťák, 60. Bittner. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:8, navíc Bělohorský (Benátky) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1862.