Obrovská úleva, hlásí kladenský hrdina. Ruského mága ale zahrnul chválou

22. 4. 2021 22:37

Góly mu ve finále první hokejové ligy nepadaly, střelecký půst ale utnul v ideální čas. Kladenský útočník Adam Kubík rozsekl čtvrteční čtvrtou bitvu na ledě Jihlavy, když ve třetí minutě prodloužení ranou pod horní tyč konečně našel návod na skvělého Maksima Žukova. Srovnal tak stav série bitvy finále play off Chance ligy na 2:2 na zápasy.

Čtvrtý zápas finále play off první hokejové Chance ligy. Zleva Adam Kubík z Kladna a Filip Eliáš z Jihlavy.Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

„Jeli jsme dva na jednoho, říkal jsem si, že nebudu nic vymýšlet a zkusím vystřelit. Padlo to tam," usmíval se hrdina Rytířů po výhře 2:1 v prodloužení. Až do té chvíle přitom v utkání neproměnil několik šancí. V první třetině ani sólový únik, když jeho bekhendový blafák přečetl ruský mág, jenž celkově vytáhl 26 zákroků. „Třetí zápas se mu trošku nevyvedl, ale jinak je neskutečně drží a myslím, že je to jedna z jejich největších zbraní," vysekl Kubík poklonu 21letému brankáři v barvách Dukly.

Sám Kubík se v letošním play off první ligy trefil teprve počtvrté ve třinácti utkáních. „Trápil jsem se. Jedu ale pořád dál, házím to za hlavu. Samozřejmě to není příjemné a kdyby mi tam padlo všechno, tak je to mnohem příjemnější. Teď už je ale jedno, kdo dává góly. Podstatné je, že je dáváme," oddechl si.

Čtvrtý zápas finále play off první hokejové Chance ligy. Zleva Filip Dundáček z Jihlavy, Adam Kubík z Kladna a brankář Jihlavy Maksim Žukov.Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Jeho zásluhou Kladenští srovnali stav sérii na 2:2, byť patnáct vteřin před koncem základní hrací doby přišli o vedení. Fronk při power play zblízka prostřelil Košarišťana. Na ledě byl i Kubík. „Po buly jsme si špatně rozebrali hráče a dostali gól," litoval vyrovnání 22letý forvard.

Obrat však Dukla nedotáhla a Kladenští jí na Vysočině oplatili stejnou mincí, tedy dvěma výhrami. „Je to obrovská úleva. V podstatě jedeme od nuly, kdo teď udělá dva zápasy, postupuje. Jihlava se na pokračování určitě připraví dobře a my taky," připomněl Kubík.

Souhrn z výsledků:
2.3.2022 50. kolo Kadaň SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava Jihlava Kadaň - Jihlava 0 : 5
26.2.2022 49. kolo Šumperk Hokej Šumperk 2003 - SK Trhači Kadaň Kadaň Šumperk - Kadaň 5 : 0
23.2.2022 48. kolo Kadaň SK Trhači Kadaň - SC Kolín Kolín Kadaň - Kolín 0 : 5
19.2.2022 47. kolo Benátky HC Benátky nad Jizerou - SK Trhači Kadaň Kadaň Benátky - Kadaň 5 : 0
16.2.2022 46. kolo Kadaň SK Trhači Kadaň - HC Frýdek-Místek Frýdek-Místek Kadaň - Frýdek-Místek 0 : 5
5.2.2022 45. kolo Havířov HC AZ Havířov 2010 - SK Trhači Kadaň Kadaň Havířov - Kadaň 5 : 0
2.2.2022 44. kolo Kadaň SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem Ústí n. Labem Kadaň - Ústí n. Labem 0 : 5
31.1.2022 43. kolo Prostějov LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň Kadaň Prostějov - Kadaň 5 : 0

Souhrn z kalendáře:
zítra 18 : 00 29. kolo Slavia HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice Litoměřice Slavia - Litoměřice Vsadit
1.12. 17 : 30 25. kolo Havířov HC AZ Havířov 2010 - HC Benátky nad Jizerou Benátky Havířov - Benátky Vsadit
1.12. 17 : 30 25. kolo Třebíč SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava Jihlava Třebíč - Jihlava Vsadit
1.12. 17 : 30 25. kolo Litoměřice HC Stadion Litoměřice - HC RT TORAX Poruba Poruba Litoměřice - Poruba Vsadit
1.12. 18 : 00 25. kolo Ústí n. Labem HC Slovan Ústí nad Labem - SC Kolín Kolín Ústí n. Labem - Kolín Vsadit
1.12. 18 : 00 25. kolo Prostějov LHK Jestřábi Prostějov - Hokej Šumperk 2003 Šumperk Prostějov - Šumperk Vsadit
1.12. 18 : 00 25. kolo Slavia HC Slavia Praha - VHK Robe Vsetín Vsetín Slavia - Vsetín Vsadit
1.12. 18 : 00 25. kolo Vrchlabí HC Vrchlabí - HC Zubr Přerov Přerov Vrchlabí - Přerov Vsadit