Šumperk - Poruba 1:6Poruba po výhře v Šumperku předstihla v čele první ligy Třebíč

Hokejisté Poruby vyhráli v sobotním 38. kole první ligy na ledě předposledního Šumperku 6:1 a posunuli se do čela tabulky o bod před Třebíč, která prohrála v Litoměřicích 1:2. Ostravané mají navíc ještě zápas k dobru. Třetí Vsetín doma podlehl pražské Slavii 2:5. Zabral dvanáctý Zlín, který doma zdolal Frýdek-Místek 3:2 a pozicím pro předkolo play off se přiblížil na pět bodů.

Poruba si připsala teprve druhou výhru z posledních pěti zápasů. Ujala se vedení v čase 5:56, kdy využil přesilovou hru Kanaďan Aaron Berisha. V 17. minutě zvýšil Michal Vachovec a za 56 sekund upravil obránce Lukáše Doudera už na 3:0.

V polovině utkání přidal další branku Ostravanů Jakub Šlahař. V 38. minutě snížil v početní výhodě Jiří Průžek, ale 93 sekund před koncem druhé třetiny se podruhé v utkání prosadil Šlahař. Ve 48. minutě dovršil výsledek Tomáš Gřeš. Šumperk pošesté za sebou nebodoval.

Třebíč po sérii pěti výher prohrála druhý z posledních tří duelů. Čtvrté Litoměřice vykročily za pátým vítězstvím z minulých šesti utkání v 6. minutě, kdy skóroval Přemysl Svoboda. Ve druhé třetině nejprve vyrovnal v početní výhodě Martin Dočekal, ale v čase 33:07 vrátil Stadionu náskok Ondřej Procházka a rozhodl.

Vsetín vyšel počtvrté za sebou naprázdno, naopak Slavia oslavila pátou výhru za sebou. Do utkání vstoupili lépe domácí Valaši, skóre otevřel už po 14 sekundách Pavel Jenyš. Slavia odpověděla ve 24. minutě, kdy využil přesilovou hru pěti proti třem Lukáš Žejdl.

V čase 35:27 otočil stav ve prospěch Pražanů obránce Dušan Žovinec a ve 43. minutě se prosadil podruhé v zápase Žejdl. Za 31 sekund dostal Vsetín na kontakt bek Jiří Říha. Ve 48. minutě se ale prosadil v oslabení hostující Maxim Havrda a v závěru zpečetil výhru při power play do prázdné branky zadák Karel Klikorka.

Zlín dosáhl na teprve třetí výhru z posledních jedenácti zápasů. Berani, kteří se po loňském sestupu z extraligy zmítají v krizi, vedli po 153 sekundách po gólu Darka Hejcmana. V 8. minutě sice vyrovnal Pavel Matěj, ale před polovinou utkání se vrátili do vedení domácí díky Pavlu Sedláčkovi.

Ve 47. minutě pojistil náskok v přesilovce pěti proti třem bek Daniel Gazda. Pět minut před koncem vykřesal Frýdku-Místku naději Štěpán Macháček, ale Zlín vedení udržel.

V derby týmu z Hané v přímém souboji o páté místo domácí Prostějov vyhrál nad Přerovem 3:2. Jestřáby dostal do vedení po 114 sekundách Petr Hašek a v 34. minutě jim zajistil dvoubrankový náskok Tomáš Jiránek. Za 147 sekund zkorigoval stav Tomáš Doležal. Ve 43. minutě zvýšil bek Robin Staněk na 3:1 a za 106 sekund už jen snížil Matouš Kratochvil.

Loňský vítěz první ligy Jihlava prohrála ve svém azylu v Pelhřimově s posledními Pardubicemi B 1:4 a klesla na 10. pozici. Nebodovala počtvrté za sebou a prohrála sedmý z posledních osmi zápasů. Za Dynamo nastoupil útočník Jan Mandát po odpykaní dvouletého trestu za doping, během kterého působil v nižší zámořské ECHL v celku Indy Fuel.

K třetímu vítězství záložního týmu Pardubic z uplynulých čtyř duelů přispěl třemi body za gól a dvě asistence Daniel Rákos. Východočeši se přiblížili na dva body k předposlednímu Šumperku.

Třetí výhru v řadě oslavil Sokolov, který doma zdolal Kolín 3:2 v prodloužení. Rozhodl o tom v čase 63:50 Martin Osmík. Kozlové prohráli poprvé po sérii pěti vítězství.

38. kolo první hokejové ligy
Jihlava - Pardubice B 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 18. Vala - 35. T. Svoboda, 41. O. Rohlík, 54. Matýs, 57. Rákos. Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Horažďovský, J. Dědek. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 701.
Litoměřice - Třebíč 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 6. P. Svoboda, 34. O. Procházka - 27. Dočekal. Rozhodčí: Wagner, Čáp - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1630.
Sokolov - Kolín 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 44. T. Rohan, 45. Csamangó, 64. Osmík - 22. T. Jelínek, 55. Matějček. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Baxa. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 603.
Prostějov - Přerov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 2. P. Hašek, 34. Jiránek, 43. Staněk - 37. T. Doležal, 45. M. Kratochvil. Rozhodčí: Koziol, Kubičík - Bezděk, Kučera. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 2780.
Vsetín - Slavia Praha 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Branky: 1. Jenyš, 44. J. Říha - 24. a 43. Žejdl, 36. Žovinec, 48. Havrda, 60. Klikorka. Rozhodčí: Petružálek, Rapák - Polák, Vašíček. Vyloučení: 2:5, navíc Berger - Křepelka oba 5 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2890.
Šumperk - Poruba 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Branky: 38. Průžek - 30. a 39. Šlahař, 6. Berisha, 17. Vachovec, 18. L. Doudera, 48. Gřeš. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Zídek, Bohuněk. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 1232.
Zlín - Frýdek-Místek 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Hejcman, 28. P. Sedláček, 47. Gazda - 8. Matěj, 55. Macháček. Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1689.