Ústí zdolalo Jihlavu a pojistilo si vedení v první lize

Hokejisté Ústí nad Labem porazili v sobotu Jihlavu 4:2 a udrželi se v čele první ligy. Uspěl i jejich severočeský rival z Chomutova, který odčinil středeční prohru právě z ledu Dukly a zdolal Hradec Králové 8:5.

Hosté z Vysočiny šli v Ústí do vedení ve 26. minutě, kdy Aleš Padělek využil hrubou chybu ústeckého brankáře Francouze. O osm minut později vyrovnal pohotovou střelou Lukáš Handlovský, hostující na severu Čech z Mladé Boleslavi. V úvodu třetího dějství využil nejprve Jan Alinč přesilovku a za 79 sekund zvýšil na 3:1 Robin Hanzl. Jihlava nevyužila dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a inkasovala počtvrté z hokejky Roka Pajiče. Porážku hostů korigoval v závěru už jen exústecký Daniel Hodek.

Divoký výsledek v Chomutově předznamenala již první minuta, kdy skóre po 22 vteřinách otevřel domácí Kuběna. Hosté sice z přesilovky pět na tři vyrovnali, ale pak během 19 vteřin Chomutov dvěma góly odskočil na 3:1 a vzápětí se ubránil další dvojnásobné přesilovce, která tentokrát trvala plné dvě minuty. Hosté zazlobili ještě v úvodu druhé třetiny, kdy se z nenápadné akce trefil pod břevno Berger, ovšem domácí odpověděli dvěma dalšími rychlými góly. Tříbrankový náskok si pak udrželi až do konce, přičemž se trefili i oba navrátilci z extraligy Hruška a Hrdel.

Také diváci ve Znojmě si přišli na své a viděli 12 branek, po šesti na obou stranách. Hosté z Berouna sice vedli již 3:0, ve druhé třetině ale Orli manko smazali a o bonusovém bodu rozhodli v nájezdech.

Zápas v Havlíčkově Brodu, kam přijela Olomouc, byl naopak soubojem skvělých brankářů. Utkání rozhodlo skvělé bránění Hanáků při vlastních oslabeních a individuální chyby Rebelů, které předcházely oběma brankám. Hosté nakonec vydřeli dva body za výhru 2:1 v prodloužení.

Vyrovnaná skupina o 9. až 16. místo přinesla jasnou výhru Litoměřicím, které porazily Tábor 6:2, i další prohru 2:4 beznadějně posledního Písku s Chrudimí.

Devátou příčku si stále drží Kadaň, která porazila 6:4 Třebíč. V důležitém utkání domácím zahrála především první řada. Sikora skóroval třikrát a Boušek přidal dvě branky.

Výsledky 34. kola první hokejové ligy
Skupina o 1.-8. místo:
Ústí nad Labem - Jihlava 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 34. Handlovský, 42. Alinč, 43. Hanzl, 51. Pajič - 26. Padělek, 56. Hodek. Rozhodčí: Smitka - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3245.
Havlíčkův Brod - Olomouc 1:2 v prodloužení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. Holec - 50. Vyrůbalík, 63. Pekr. Rozhodčí: Vampola - Klein, Skopal. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 1169.
Chomutov - Hradec Králové 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)
Branky: 1. a 16. Kuběna, 31. a 56. Hrdel, 16. Skořepa, 33. Zucker, 50. Jíra, 56. Hruška - 5. Budínský, 26. Berger, 40. Jindřich, 54. Roubík, 60. Moskal. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 9:4, navíc Kántor (Chom.) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1369.
Znojmo - Beroun 7:6 po samostatných nájezdech (1:3, 4:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. a 24. Lattner, 22. a 44. Beroun, 30. Rachůnek, 35. Říha, rozh. nájezd Trojan - 1. Vlček, 12. Švagrovský, 17. Hertl, 23. Malý, 36. Besser, 57. Hašek. Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Novotný (Beroun) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 1442.
Skupina o 9.-16. místo:
Kadaň - Třebíč 6:4 (2:0, 1:3, 3:1)
Branky: 13., 42. a 47. Sikora, 10. a 33. Boušek, 52. Eiselt - 22. a 39. Obdržálek, 26. Přibyl, 47. Nahodil. Rozhodčí: Wágner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 340.
Litoměřice - Tábor 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 23. a 58. Mrňa, 2. Šinágl, 22. Kříž, 28. Novák, 46. Horčička - 37. Nedorost, 47. Havran. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1490.
Písek - Chrudim 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 16. Pšurný, 26. Ferebauer - 49. a 59. Král, 27. Semorád, 36. Šeda. Rozhodčí: Pavlovič - Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 765.
Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 28. Vrtek, 48. Matějíček, rozh. nájezd Bezouška - 54. Kolmann, 57. Urban. Rozhodčí: Zubzanda - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 1283.