Hokejisté Finska zdolali na Švýcarských hrách domácí výběr a skončili třetí

Hokejisté Finska zdolali na závěr Švýcarských her v Curychu domácí reprezentaci 4:3 v prodloužení a po prvním bodovém zisku na turnaji ji vystřídali na třetím místě. Rozhodl o tom v čase 64:05 v přesilové hry Jere Innala. Tři body za gól a dvě asistence si za vítěze připsal Juuso Mäenpää a za domácí dvakrát skóroval Calvin Thürkauf.

Hokejisté Finska si poradili na Švýcarských hrách s domácím výběrem

Vstup do utkání se povedl Finům. V čase 3:18 otevřel skóre z dorážky Mäenpää a v 15. minutě zvýšil Arttu Hyry. Za 93 sekund domácí snížili, poté co se nahození Svena Andrighetta odrazilo za Harriho Säteriho od brusle Christopha Bertschyho. V 36. minutě se domácí dočkali vyrovnání, protože při trestu Lauriho Pajuniemiho využil početní výhodu Thürkauf.

V polovině třetí třetiny se při vyloučení Gaëtana Haase prosadil v přesilové hře také Pajuniemi a vrátil Suomi vedení. Za 99 sekund ale vynutil nastavení druhým gólem v utkání Thürkauf, který při hře čtyř proti čtyřem proměnil přečíslení po přihrávce Deana Kukana.

Švýcaři ani v šestém utkání v Euro Hockey Tour v sezoně nedosáhli na výhru. Osudným se jim stalo špatné střídaní a následnou přesilovku využil střelou z pravého kruhu Innala.

Švýcarsko–Finsko 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Ch. Bertschy (Andrighetto), 36. Thürkauf (Andrighetto, Malgin), 52. Thürkauf (Kukan, Berni) – 4. J. Mäenpää (Salomäki), 15. Hyry (J. Mäenpää), 51. Pajuniemi (Eronen, J. Mäenpää), 65. Innala (M. Lehtonen, Lammikko). Rozhodčí: Holm (Švéd.), Hribik – Špůr (oba ČR), Nikulainen (Fin.). Vyloučení: 4:4, navíc Scherwey – Rafkin oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5856
Švýcarsko: Van Pottelberghe - Kukan, Marti, Loeffel, Berni, Heldner, Frick, Aebischer, Glauser – Moy, Malgin, Thürkauf – Ch. Bertschy, Haas, Andrighetto – Künzle, Jäger, Biasca – Herzog, Richard, Scherwey – Riat. Trenér: Fischer
Finsko: Säteri – Latvala, M. Lehtonen, Eronen, Ohtamaa, Pokka, Rissanen, Rafkin, Winberg, Leppänen – Saarela, Lammikko, Suomi – Pajuniemi, Liedes, Mäenalanen – Pakarinen, Tyrväinen, Innala – J. Mäenpää, Hyry, Salomäki. Trenér: J. Jalonen