Hlavní obsah

Nepovedlo se nám zklidnit, shodují se hokejisté po jasné prohře

Jediný bod z pěti zápasů. Sebevědomí před olympijskými hrami v Pekingu, kde je účast hráčů z NHL stále velmi nejistá, rozhodně čeští hokejisté nesbírají. Na Channel One Cupu po prohře 2:3 po nájezdech s Finskem v pražské O2 areně nestačil národní tým v Moskvě na Rusko. Po jednoznačném průběhu prohrál 2:5.

Foto: Pavel Golovkin, ČTK/AP

Brankář Šimon Hrubec v akci.Foto: Pavel Golovkin, ČTK/AP

Článek

České reprezentanty srazil úvodní gól Ruska už po čtrnácti sekundách. „Takhle lacinou branku hned po buly bychom dostat neměli," řekl obránce národního týmu Lukáš Klok v rozhovoru pro Českou televizi. Sborná totiž vyhrála vhazování v útočném pásmu a z první zamířil k tyčce Arsenij Gricjuk.

Češi se obtížně dostávali do šancí a když už se jim to povedlo, zradila je špatná koncovka. „Asi jsme trochu znervózněli a bylo těžké se zklidnit po takovém nástupu," přiznal Klok pro televizní kamery. Domácí navíc nezůstali u jedné trefy. Vovčenko si najel na přihrávku zpoza branky a překonal Willa. Ten neodolal ani samostatnému úniku Michaila Grigorenka po Kovářově ztrátě kotouče.

Foto: Pavel Golovkin, ČTK/AP

Jakub Flek v obklíčení ruské mašiny...Foto: Pavel Golovkin, ČTK/AP

Za stavu 0:3 z českého pohledu se národní tým trochu sebral. „Závěr první třetiny se nám povedl," zhodnotil Klok. Čeští hokejisté sbornou přestříleli, ale příležitostí měli pomálu. Z nenápadné akce se ovšem prosadil Jan Kovář, který z dorážky v 19. minutě snížil.

Ovšem ve druhé části Rusko znovu přidalo a definitivně rozhodlo o vítězství dvěma slepenými góly během 105 sekund, po kterých Češi prohrávali 1:5 a odcházeli do kabin ještě frustrovanější. „Napadáním nás dostávali pod tlak a nedařilo se nám zklidnit," litoval v rozhovoru pro Českou televizi útočník Lukáš Sedlák.

Centr třetí útočné formace se poté snažil více rozebrat problémy české hry. „Dělali jsme špatná rozhodnutí s pukem i bez puku. Když jsme měli zvolit střelu, přihrajeme mezi tři soupeře. Když byl prostor na nahrávku, nepřišla. To jsou hlouposti, které nás stály zápas," popsal Sedlák pro televizní kamery. Ani Gulašův gól ve třetí třetině totiž nespravil národnímu týmu chuť. Češi totiž prohráli i pátý letošní zápas Euro Hockey Tour. Se sbornou padli letos i podruhé stejně jednoznačným výsledkem 2:5.

Reklama

Sdílejte článek