Hokejisté Švédska porazili Švýcarsko a budou útočit v Karlstadu na triumf

Hokejisté Švédska porazili na domácích Švédských hokejových hrách v Karlstadu Švýcarsko 5:2 a mají stejně jako Finsko po dvou zápasech na kontě plný počet bodů. V neděli od 16:00 se s týmem Suomi utkají v severském derby o celkový triumf na turnaji. V čele Euro Hockey Tour se svěřenci trenéra Sama Hallama vzdálili druhému Česku už na rozdíl sedmi bodů. Švýcaři na první výhru v sezoně stále čekají a mají na kontě jen dva body.

Radost hokejistů Švédska po vstřelené brance

Švédové se ujali vedení v čase 5:10, kdy se dostal za obranu Švýcarů Joakim Nygard a bekhendovým blafákem překonal gólmana Stéphanea Charlina mezi betony. Ve 14. minutě zvýšil střelou z levého kruhu Marcus Hardegard a 15 sekund před koncem úvodní části upravil v přesilové hře při vyloučení Grégoryho Hofmanna Oscar Lindberg na 3:0.

Po vyloučení Marca Marchonona na pět minut a do konce utkání přidal čtvrtý gól domácích Malte Strömwall a další přesilovkový gól vstřelil při Hofmannově trestu Jesper Frödén. V 35. minutě pomohla Charlinovi po střele Henrika Tömmernese tyč.

Ve 44. minutě využili při Frödénově trestu početní výhodu také Švýcaři a Filipu Larssonovi sebral čisté konto Sven Senteler. V další přesilovce při pobytu Jacoba de la Roseho na trestné lavici ještě zkorigoval výsledek 30 sekund před koncem Timo Kessler.

Švédské hokejové hry v Karlstadu, součást Euro Hockey Tour:
Švédsko–Švýcarsko 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Nygard (Heed), 14. Hardegard (Ejdsell), 20. O. Lindberg (Ejdsell, Heed), 25. Strömwall (O. Lindberg), 30. Frödén (Tömmernes, J. de la Rose) - 44. Senteler (Moy, Scherwey), 60. Kessler (Schmutz, Kreis). Rozhodčí: J. Ondráček II (ČR), Brander (Fin.) – Ondráček I (ČR), Strömberg (Švéd.). Vyloučení: 2:4, navíc Marchon (Švýc.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 7503
Švédsko: F. Larsson – Heed, Tömmernes, L. Bengtsson, Nemeth, Folin, Hardegard, G. Carlsson – Strömwall, O. Lindberg, Ejdsell – Sylvegard, Wallmark, Hallander - Frödén, J. de la Rose, Rasmussen - Sörensen, L. Johansson, Nygard. Trenér: Hallam
Švýcarsko: Charlin – Frick, Fora, Kreis, Glauser, Jung, Jecker, Stadler, Wüthrich – Scherwey, Heim, Marchon – Hofmann, Senteler, Biasca - Bader, Rochette, Kessler – Zehnder, Schmid, Schmutz – Moy. Trenér: Fischer