Kovář poslal gólem a asistencí hokejisty Zugu do finále švýcarské ligy

Český útočník Jan Kovář poslal hokejisty Zugu do finále švýcarské ligy. Ve čtvrtém semifinálovém duelu s Davosem nejprve 19 sekund před koncem přispěl asistencí k vyrovnání na 1:1 a v prodloužení pak kapitán Zugu svým čtvrtým gólem v play off rozhodl o výhře 2:1. Zug ovládl sérii s Davosem, na jehož vedoucí branku dnes ve druhé třetině přihrál Matěj Stránský, hladce 4:0.

Jan Kovář během tréninku hokejové reprezentace.

O finálovém soupeři Zugu se rozhodne v duelu mezi Curychem a Fribourgem-Gottéronem. V semifinálové sérii vede po čtyřech zápasech Curych 3:1.

Kovář s Zugem obhajuje titul z loňska, kdy ovládl i kanadské bodování play off. Nyní se v produktivitě vyřazovací části dělí o druhé místo s bilancí čtyř branek a osmi asistencí z 12 utkání. První je Kanaďan Chris DiDomenico z Fribourgu, který v 15 zápasech zaznamenal pět gólů a 10 přihrávek.

Semifinále play off švýcarské hokejové ligy - 4. zápasy:
Davos - Zug 1:2 v prodl. (M. Stránský 0+1 - Jan Kovář 1+1), konečný stav série 0:4
Curych - Fribourg-Gottéron 6:2, stav série 3:1