Piroš s Groškem řádili v dresu Zugu, prosadil se i Marha

Čeští útočníci Kamil Piroš a Michal Grošek se výrazně podíleli na vítězství hokejistů Zugu 5:2 nad Langnau, po němž se jejich tým posunul ve švýcarské lize na třetí místo. Dalších Čech Marha se podílel brankou a asistencí na vysokém vítězství svého Davosu proti Rapperswilu. Branku vstřelili i čeští obránci Ficenc s Macholdou v německé lize.

Josef Marha

Kamil Piroš vstřelil v dresu Zugu dva góly a na jeden přihrál, Grošek jednou skóroval a připsal si tři asistence.

Švýcarsko - 43. kolo:
Bern - Basilej 5:1, Fribourg - Lugano 4:1, Kloten - Ambri/Piotta 6:5 po sam. nájezdech (za domácí Hamr 0+1), Rapperswil - Davos 3:7 (za hosty Marha 1+1), Zug - Langnau 5:2 (za domácí Piroš 2+1, Grošek 1+3), Ženeva - Curych 4:5 po sam. nájezdech.

Ficenec a Macholda skórovali v německé hokejové lize

Hokejisté Mannheimu potvrdili roli suveréna německé ligy a v duelu 47. kola porazili druhý Ingolstadt 4:2. Prohře hostí nezabránil ani gól českého obránce Jakuba Ficence. Skóroval i obránce Petr Macholda z Frankfurtu, který zdolal obhájce titulu Eisbären Berlín 4:3.

Německo - 47. kolo:
Augsburg - Duisburg 6:1, Düsseldorf - Kolín nad Rýnem 1:0, Frankfurt - Eisbären Berlín 4:3 (za domácí Macholda 1+0), Iserlohn - Hamburk 6:3, Mannheim - Ingolstadt 4:2 (za hosty Ficenec 1+0), Norimberk - Hannover 3:5, Straubing - Krefeld 5:2.

Hokejisté Dynama porazili Petrohrad

Dynamo Moskva porazilo v jediném pátečním utkání ruské hokejové ligy Petrohrad 3:1, když rozhodující náskok získalo už v první třetině, kterou vyhrálo 2:0.

Hokejisté Žiliny utrpěli osmigólový debakl

Ostudný osmigólový debakl utrpěla v 51. kole slovenské hokejové extraligy Žilina, když na vlastním ledě podlehla Skalici 0:0. Zápas týmů ze dna tabulky byl dlouho vyrovnaný, po dvou třetinách bylo skóre jen 2:0 ve prospěch hostí. O vysokém vítězství rozhodla Skalica až šesti góly ve třetí třetině.

Slovensko - 51. kolo:
Košice - Martin 4:3, Liptovský Mikuláš - Trenčín 0:3, Poprad - Nitra 4:0, Slovan Bratislava - Zvolen 2:1, Žilina - Skalica 0:8.