Slovan otočil sérii a je ve finále slovenské extraligy

BRATISLAVA

Hokejisté Slovanu Bratislava dokonali obrat v semifinálové sérii slovenské extraligy. Ve čtvrtečním sedmém zápase porazili Trenčín 2:0 a postoupili do finále. Proti Dukle už přitom prohrávali 1:3 na zápasy. Na svého soupeře v boji o obhajobu titul si musí ale počkat, také Skalicu a Košice čeká sedmý duel.

Ve vyprodané bratislavské hale ve čtvrtek byli od začátku aktivnější domácí, trenčínského brankáře Kováče překonali ale až v 25. minutě po střele Kapuše. Když Uram zvýšil ve 49. minutě na dvoubrankový rozdíl, diváci začali s bouřlivými oslavami postupu.

Trenčín sice svého soupeře ještě v závěru zatlačil, finského brankáře Hoviho ale za celých šedesát minut nepřelstil. O mistrovský titul si zahrají také čeští obránci Petr Pavlas a Jan Srdínko.