Stavjaňova Nitra po vyřazení vítěze základní části zahájila úspěšně semifinále

Hokejisté Nitry pokračují ve své úspěšné pouti vyřazovací částí slovenské extraligy i v semifinále. Svěřenci trenéra Antonína Stavjani, kteří v základní části obsadili osmé místo, vyhráli úvodní zápas na ledě druhých nasazených Michalovců 3:2. Vítězný gól vstřelil v 55. minutě český útočník Filip Bajtek.

Hokej - ilustrační foto

Nitra se do semifinále prokousala přes předkolo. V něm Stavjaňovi svěřenci prohrávali 1:2 na zápasy s Trenčínem, který nakonec zdolali 3:2. Ve čtvrtfinále si pak outsideři vyšlápli v šesti zápasech na Poprad a jako první tým v historii slovenské extraligy vyřadili vítěze základní části. Nitra šokovala „Kamzíky“ především v pátém duelu, v němž ve třetí třetině otočila z 0:3 na 4:3. V šestém utkání pak český gólman Libor Kašík neinkasoval a Nitra po výsledku 2:0 postoupila mezi nejlepší čtyři týmy.

Druhý zápas se hraje opět v Michalovcích ve čtvrtek. Poté rozehrají svou semifinálovou sérii Spišská Nová Ves a Košice.