Pardubice - Litvínov 2:3 SNChemici srazili vítěze Prezidentského poháru po nájezdech

2. Freibergs 0 : 1
23. Hlava 0 : 2
25. Zohorna 1 : 2
46. Paulovič 2 : 2
65. Zdráhal 2 : 3

Hokejisté Pardubic nestačili v utkání 51. kola extraligy na Litvínov, kterému doma podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Vedoucí Východočeši dlouho prohrávali, až ve třetí třetině dokázali během 39 sekund vyrovnat, přesto si nakonec připsali třetí prohru za sebou. Hosté naproti tomu uspěli popáté v řadě. Rozhodl útočník Patrik Zdráhal.

Hráči Litvínova oslavují gól.

Hosté z Litvínova se už po 77 sekundách uvedli gólem, když v situaci dva na jednoho našel Stránský Freibergse, který poslal puk pod horní tyčku. Domácí mohli odpovědět v šancích Hyky nebo Zohorny, ale litvínovský brankář Zajíček obě situace vyřešil. Pardubickou snahu pak brzdila řada nepřesností, Dynamo nevyužilo ani přesilovou hru.

Na začátku druhého dějství po otočce zakončoval Radil, ale gólem vstoupili do třetiny opět hosté. Ve 23. minutě našel Kudrna přesnou nahrávkou od mantinelu Hlavu, jenž zcela osamocený zblízka prostřelil Willa. Navíc následovala přesilovka Vervy, při které Sukeľ trefil tyčku pardubické branky. Dynamu se nedařilo, v závěru třetiny Říčka z úhlu nepřekonal Zajíčka.

Pardubičtí se vstřelené branky dočkali až ve 45. minutě, kdy střelu Vály od modré čáry tečoval Zohorna. Za dalších 39 sekund bylo dokonce vyrovnáno, když se prosadil Paulovič a zpoza branky nakonec uklidil puk za brankovou čáru.

Do vedení pak mohli své týmy poslat Freibergs, nebo Adam Musil na straně Pardubic, ve třetí třetině už se však stav nezměnil. Ve čtvrté minutě prodloužení rozehráli hokejisté Pardubic přesilovku, ale o vítězi utkání rozhodly nakonec až samostatné nájezdy. Domácí ze čtyř pokusů ani jednou neskórovali, za hosty se trefili Zdráhal a Stránský.

51. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 45. T. Zohorna (Říčka, Vála), 46. Paulovič (Čerešňák) - 2. Freibergs (Š. Stránský, P. Zdráhal), 23. Hlava (Kudrna, Demel), rozhodující sam. nájezd P. Zdráhal. Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Hlavatý, Axman. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 9309.
Pardubice: Will - Čerešňák, J. Kolář, D. Musil, T. Dvořák, Košťálek, Vála - Radil, L. Sedlák, Cienciala - Hyka, T. Zohorna, Říčka - Vondráček, Poulíček, Paulovič - T. Zeman, Mandát, A. Musil. Trenér: R. Rulík.
Litvínov: Zajíček - Jaks, Demel, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Šalda, Wesley - Hlava, Sukeľ, Kudrna - P. Zdráhal, Estephan, Š. Stránský - Fronk, Gut, P. Straka - Zygmunt, Jurčík, Havelka. Trenér: Mlejnek.