Zlín - Pardubice 4:3Čiliak pomohl k prvním bodům v sezoně, Perníkáři padli počtvrté za sebou

34. Žižka 4 : 3

Hokejisté Zlína porazili v utkání 7. kola extraligy Pardubice 4:3. Berani tak poprvé v nové sezoně bodovali, Dynamo naopak počtvrté za sebou vyšlo naprázdno a právě místo Zlína se propadlo na dno tabulky. Svým druhým gólem v utkání rozhodl ve 34. minutě obránce Tomáš Žižka, jehož branka byla zároveň i poslední v celém duelu. Vedení Pardubic v týdnu avizovalo, že pokud tým nezvítězí ve Zlíně, ukončí působení Ladislava Lubiny na střídačce.

Jan Dufek (vpravo) ze Zlína se raduje z gólu.

Berani načali sedmý pokus o zisk prvních bodů dobře. Již po 58 vteřinách šli do vedení, když střelou z úhlu zaskočil Štěpánka Dufek. Náskok mohli Zlínští navýšit při úniku Sedláčka či vyloučení Koláře, povedlo se jim to ale až následně. Ve 13. minutě vypálil od modré kapitán Žižka a i když si pardubický brankář na jeho pokus sáhl, gólu nezabránil.

Již za minutu ale Dynamo dokázalo snížit. Blümel při premiéře v extralize dokázal překonat za pomoci teče Ference novou posilu Beranů do brankoviště Čiliaka. A v čase 19:40 hosté zvládli dokonce vyrovnat. Na brankoviště dostal nahrávku Tybor a smazal náskok soupeře. Krátce před tím přitom Zlínští přišli o obránce Buchtu, který s krvavým šrámem odjel do šatny a utkání nedokončil.

Gólové hody pokračovaly i v prostředním dějství. Nejdříve si vzali zpět vedení domácí, kdy se přesnou ranou do růžku branky prosadil Okál. Dynamo našlo odpověď krátce před polovinou duelu, kdy při své první přesilové hře uspělo zásluhou rány Kloze taktéž pod horní tyč. Do kabin šli ale spokojenější za stavu 4:3 Moravané, když si Žižkovu střelu od mantinelu srazil Štěpánek nohou za vlastní záda.

Do třetí části šli hosté bojovat za svého kouče Lubinu, který měl při neúspěchu skončit na lavičce Pardubic. Oba celky však spíše udržovaly průběžný stav, neboť střely mezi tyče byly ve třetí třetině šest minut před koncem pouze 1:2. Dynamo ani v závěru duelu nedokázalo výrazně svou střelbu vylepšit a propadlo se na dno extraligové tabulky. Od něj se odrazil naopak Zlín, který oslavil první body v sezoně.

7. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Dufek (Köhler), 13. Žižka (Okál, P. Sedláček), 22. Okál, 34. Žižka (Herman, P. Sedláček) - 14. Blümel (Holland), 20. Tybor (Mandát), 30. J. Kloz (Hovorka). Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík - Rampír, Špringl. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4197.
Zlín: Čiliak - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Okál, P. Sedláček, Herman - Dufek, Palmberg, Köhler - Šlahař, Popelka, Szturc. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.
Pardubice: Štěpánek - Holland, Eklund, Piché, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikúš, Ivan - Tybor, R. Kousal, Mandát - Hovorka, Harju, M. Látal - Poulíček, J. Kloz, Kusý - Matýs, Blümel, Machač. Trenéři: Lubina, Bělohlav a Janecký.