Článek
Prvních 90 utkání v tomto ročníku navštívilo v průměru 5 582 fanoušků. To je o 269 více než loni touto dobou a o 112 více než v rekordní sezoně 2024/2025.
„Překročení půlmilionové hranice už po první čtvrtině je pro nás mimořádně pozitivní zpráva. O to víc, že právě úvod sezony bývá z hlediska návštěvnosti tradičně nejslabší a letos jsme navíc odehráli o jedno utkání méně než ve srovnávaných ročnících,“ připomněl ředitel Tipsport extraligy Martin Loukota.
| Návštěvnost v 1. čtvrtině | |||
|---|---|---|---|
| Sezona | 2024/25 | 2025/26 | 2026/27 |
| Počet utkání | 91 | 91 | 90 |
| Diváci celkem | 497 906 | 483 499 | 502 397 |
| Průměr na utkání | 5 471 | 5 313 | 5 582 |
„Čísla znovu potvrzují, že Tipsport extraliga fanoušky baví, a zároveň odrážejí dlouhodobě kvalitní práci klubů. Jsme samozřejmě teprve ve čtvrtině základní části, ale současný vývoj dává reálnou naději, že potřetí v řadě překonáme hranici dvou milionů diváků a můžeme pomýšlet i na historická maxima,“ věří Loukota.
Vyhlídky pro nejvyšší soutěž jsou pozitivní. Nejvíce zaplněné stadiony tradičně bývají ve vánočním období. Navíc 10. ledna se brněnská Kometa přesune do nově otevřené T Areny s kapacitou 12 714 diváků.
Právě v Brně se letos návštěvnost oproti průměru za celý minulý ročník zvedla takřka o čtyři sta na 7 354 fanoušků. Nejvíce se chodí na hokej na Spartě (12 838) a v Pardubicích (9 281), tyto kluby disponují největšími stadiony.

Fanoušci Rytířů Kladno.
Přilákat příznivce do ochozů lépe než v předchozí sezoně se daří Kladnu (4 103, nárůst o 871), Litvínovu (4 684, +730), Karlovým Varům (4 657, +213) a také Třinci (5 135, +131).
Dá se však očekávat, že průměrná návštěvnost se oproti loňsku zvýší na většině stadionů. Výrazný pokles letos zažívají akorát Vítkovice (4 625, -666), Liberec (5 320, -451) nebo Plzeň (4 581, -437).
| Návštěvnost | |||
|---|---|---|---|
| Poř. | Klub | Průměr na zápas | Obsazenost |
| 1. | Sparta Praha | 12 838 | 74,0 % |
| 2. | Pardubice | 9 281 | 92,0 % |
| 3. | Kometa Brno | 7 354 | 95,5 % |
| 4. | Č. Budějovice | 6 013 | 93,6 % |
| 5. | Liberec | 5 320 | 70,9 % |
| 6. | Třinec | 5 135 | 95,1 % |
| 7. | Litvínov | 4 684 | 78,8 % |
| 8. | Karlovy Vary | 4 657 | 79,3 % |
| 9. | Vítkovice | 4 625 | 45,5 % |
| 10. | Plzeň | 4 581 | 60,8 % |
| 11. | Olomouc | 4 241 | 77,1 % |
| 12. | Hradec Kr. | 4 176 | 60,6 % |
| 13. | Kladno | 4 103 | 78,9 % |
| 14. | Ml. Boleslav | 3 024 | 72,0 % |
| Vyprodaná utkání: | |
|---|---|
| Kolo | Zápas |
| 1. | Pardubice – Mountfield HK |
| 2. | Kladno – Sparta |
| 4. | Třinec – Vítkovice |
| 8. | Karlovy Vary – Plzeň |
| 13. | Liberec – Sparta |








