Zlín - Karlovy Vary 1:2 SNFlek vystřílel Energii výhru, Vary útočí na čelní příčky

13. Herman 1 : 0
24. Redlich 1 : 1
65. Flek (trestné střílení) 1 : 2

8. 12. 2020 19:41

Hokejisté Karlových Varů porazili v dohrávce 9. kola extraligy Zlín 2:1 v prodloužení, připsali si šestou výhru v řadě a posunuli se na třetí místo tabulky. Utkání na Stadionu Luďka Čajky rozhodl v 65. minutě úspěšně provedeným trestným střílením Jakub Flek.

Zleva Martin Kohout z Karlových Varů a brankář Zlína Libor Kašík.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Oba celky se ve Zlíně v neděli 29. listopadu a Západočeši zápas vyhráli gólem vstřeleným dvě sekundy před koncem normální hrací doby. I dnes byli hosté aktivnější. Od úvodního buly zatlačili Zlín, jehož hráči však do první komerční přestávka i za cenu sedmi zakázaných uvolnění udrželi bezbrankový stav. Šance neproměnili Flek, Lauko a těsně vedle tyčky proskákalo nahození Šenkeříka.

A tak Berani z téměř první střely na branku šli do vedení. Ve 13. minutě našel Köhler na brankovišti Hermana, jenž nadvakrát dostal puk za Hamrlu. Hned vzápětí mohl na 2:0 zvýšit Sedláček, zcela osamocený před mladým karlovarským brankářem ale selhal. Na druhé straně mohl srovnat Kohout, ale i díky faulu Ference ideálně nezakončil.

Hosté dokázali vyrovnat až ve 24. minutě, kdy Flekovu akci dokončil Redlich. Vrátit vedení mohli Moravanům při přečíslení Kubiš se Šlahařem, první jmenovaný vzal situace na sebe, ale minul. Ideální šanci přidat druhá gól měli domácí v třech přesilových hrách, Hamrlu ale nepřekonali. Naopak mohli sami inkasovat, Kaše ale trefil tyč.

Vary ve třetí třetině vládly

Třetí třetina už patřila jednoznačně hostům. Blízko gólu byl při přesilovce Černoch, ještě blíže poté Beránek, který trefil horní tyč. Do prázdné branky posléze mohl z bezprostřední blízkosti dorážet Kaše, ovšem hůl měl zablokovanou.

Brankář Zlína Libor Kašík a Jiří Černoch z Karlových Varů.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Zlínští se za celých dvacet minut nedostali pořádně do útočné třetiny, zapsali jen tři střely, i tak ale dovedli duel do prodloužení. Energetikům nestačilo ve třetí části ani osm minut v početní výhodě k tomu, aby překonali obranu domácích.

Nakonec ale Karlovy Vary přece jen vyhrály, druhý bod jim v prodloužení zajistil z trestného střílení Flek.

Dohrávka 9. kola hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Herman (Köhler) - 24. Redlich (Flek, Šenkeřík), 65. Flek z trestného střílení. Rozhodčí: Pešina, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Bez diváků.
Zlín: Kašík - Ferenc, Řezníček, M. Novotný, D. Nosek, Gazda, Žižka, Dluhoš - Karafiát, Herman, Köhler - Vopelka, Hejcman, Ondráček - Šlahař, P. Sedláček, Kubiš - Václavek, Poletín, Okál. Trenér: R. Svoboda.
Karlovy Vary: Hamrla - Šenkeřík, Rohan, Weinhold, Graňák, Zábranský, Pulpán, D. Mikyska - Flek, D. Kaše, Lauko - O. Beránek, T. Mikúš, Zabloudil - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

Souhrn z výsledků:
21.1.2022 44. kolo Olomouc HC Olomouc - HC VERVA Litvínov Litvínov Olomouc - Litvínov Odloženo
20220121T18 : 00:00+0000
Olomouc vs. Litvínov
Olomouc
Litvínov
21.1.2022 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
21.1.2022 44. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice Liberec - Č. Budějovice Odloženo
Liberec vs. Č. Budějovice
Liberec
Č. Budějovice
21.1.2022 44. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Kometa Brno Brno Kladno - Brno Odloženo
Kladno vs. Brno
Kladno
Brno
21.1.2022 44. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha Sparta Zlín - Sparta Odloženo
20220121T17 : 30:00+0000
Zlín vs. Sparta
Zlín
Sparta
Dnes 44. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice Pardubice Třinec - Pardubice Odloženo
20220120T17 : 00:00+0000
Třinec vs. Pardubice
Včera 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220119T17 : 20:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
18.1.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo

Souhrn z kalendáře:
dnes Odloženo 44. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Třinec - Pardubice Vsadit
zítra 17 : 00 57. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Třinec - Olomouc Vsadit
20220121T17 : 00:00+0000
Třinec vs. Olomouc
Olomouc
zítra Odloženo 44. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Zlín - Sparta Vsadit
Zlín
Sparta
zítra 18 : 00 44. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň Plzeň O2 TV Sport K. Vary - Plzeň Vsadit
K. Vary vs. Plzeň
K. Vary
Plzeň
zítra Odloženo 44. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Kometa Brno Brno TV Tipsport Kladno - Brno Vsadit
Kladno
Brno
zítra Odloženo 44. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice TV Tipsport Liberec - Č. Budějovice Vsadit
Liberec
zítra Odloženo 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice TV Tipsport Hr. Králové - Vítkovice Vsadit
Hr. Králové
Vítkovice
zítra Odloženo 44. kolo Olomouc HC Olomouc - HC VERVA Litvínov Litvínov TV Tipsport Olomouc - Litvínov Vsadit