Litvínov - Olomouc 3:4Hanáci v Litvínově ukončili sérii nezdarů

39. Kunc 2 : 3
42. Nahodil 2 : 4
56. Sukel´ 3 : 4

3. 12. 2021 19:56Aktualizováno 3. 12. 2021 21:34

Hokejisté Olomouce vyhráli v zápase 29. kola extraligy na ledě Litvínova 4:3 a ukončili sérii tří porážek, domácí si naopak přes vyrovnání z 0:2 na 2:2 připsali třetí nezdar v řadě. Gólem a asistencí se na výhře Hanáků podílel útočník David Krejčí, Olomouc porazila Litvínov i ve druhém souboji v sezoně.

Hráči Olomouce (zleva) Jan Knotek, Jan Káňa, David Krejčí a Lukáš Nahodil se radují z gólu.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Trenéři obou týmů udělali po sérii nezdarů změny v sestavách, prvním zajímavým momentem ale bylo až v sedmé minutě Řezníčkovo vyloučení. Litvínov si však v přesilovce výraznější šanci nevypracoval. Naopak hosté se hned v první početní výhodě prosadili, když faul Hübla potrestal ve 12. minutě Krejčí a svým 14. gólem v sezoně otevřel skóre zápasu.

Na přelomu první a druhé třetiny měli Severočeši druhou početní výhodu, sehráli ji však ještě hůře než první. Ve 22. minutě se do první velké litvínovské šance dostal Kudrna, Lukáše v olomoucké brance ale neprostřelil. Verva se následně začala více tlačit do útoku, jenže místo vyrovnání přišel druhý gól hostů. Zakrytý výhled Godly využil Kucsera. Zaskočené domácí mohl zlomit Krejčí, podruhé se však mezi střelce nezapsal.

Ondřej Baláž z Litvínova dává gól brankáři Olomouce Janu Lukášovi.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Následně dostal čtyřminutový trest Švrček a Litvínov přece jen zásluhou Chalupy snížil. O 55 sekund později bylo navíc vyrovnáno, když se Kudrnova střela odrazila přímo k Balážovi a devatenáctiletý bek si připsal první branku v extralize.

Brankář Olomouce Jan Lukáš a Viktor Hübl z Litvínova.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Hosté však ještě ve druhé části dokázali získat vedení zpět. Po zaváhání v litvínovské rozehrávce vrátil Hanákům vedení Kunc. Ve 40. minutě byl navíc vyloučený Gerhát a i druhou přesilovku hosté využili. Zpoza brankové čáry odrazil puk o Godlu Nahodil. Slovenský gólman následně zlikvidoval šance Koloucha s Navrátilem a udržel pro svůj tým šanci na bodový zisk.

V 56. minutě navíc tečoval střelu Kudrny od modré čáry Sukeľ, snížil na 3:4 a připsal si první gól v litvínovském dresu. Vyrovnat se ale domácím nepodařilo ani v závěrečné power play. Olomouc tak potvrdila, že se jí proti Litvínovu daří. Hanáci bodovali ve dvanácti z posledních 13 vzájemných zápasů.

29. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Olomouc 3:4 0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 36. Chalupa (Stříteský, Hrbas), 37. Baláž (Kudrna), 56. Sukeľ (Kudrna, Balinskis) - 12. D. Krejčí (J. Knotek, J. Káňa), 25. Kucsera (Dujsík, Klimek), 39. Kunc (Kusko), 42. Nahodil (D. Krejčí). Rozhodčí: Pešina, Hodek - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 1000 (omezený počet).
Litvínov: Godla - Irving, Baláž, Balinskis, Hrbas, Stříteský, Demel, Strejček - P. Zdráhal, Estephan, Chalupa - F. Lukeš, V. Hübl, P. Straka - Jarůšek, Sukeľ, Kudrna - Zygmunt, Gerhát Jurčík. Trenér: V. Růžička.
Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Švrček, Rašner, Dujsík, Řezníček, Škůrek - Nahodil, D. Krejčí, J. Káňa - Kucsera, J. Knotek, Klimek - Navrátil, Kolouch, Burian - Bambula, Kusko, Kunc. Trenéři: Moták a Tomajko.

Souhrn z výsledků:
21.1.2022 44. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha Sparta Zlín - Sparta Odloženo
20220121T17 : 30:00+0000
Zlín vs. Sparta
Zlín
Sparta
Dnes 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo
Zlín
Dnes 43. kolo Ml. Boleslav BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno Kladno Ml. Boleslav - Kladno Odloženo
Ml. Boleslav vs. Kladno
Ml. Boleslav
Kladno
Dnes 43. kolo Č. Budějovice ČEZ Motor České Budějovice - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Č. Budějovice - Vítkovice Odloženo
Č. Budějovice vs. Vítkovice
Č. Budějovice
Vítkovice
16.1.2022 42. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC VERVA Litvínov Litvínov Vítkovice - Litvínov 1 : 6
20220116T16 : 40:00+0000
Vítkovice vs. Litvínov
Vítkovice
Litvínov
16.1.2022 42. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Kometa Brno Brno Hr. Králové - Brno 2 : 3 sn
20220116T16 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Brno
Hr. Králové
Brno
16.1.2022 42. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha Sparta Liberec - Sparta 4 : 3

Souhrn z kalendáře:
dnes Odloženo 43. kolo Č. Budějovice ČEZ Motor České Budějovice - HC Vítkovice Ridera Vítkovice TV Tipsport Č. Budějovice - Vítkovice Vsadit
Vítkovice
dnes Odloženo 43. kolo Ml. Boleslav BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno Kladno TV Tipsport Ml. Boleslav - Kladno Vsadit
Kladno
dnes Odloženo 43. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín Zlín TV Tipsport Plzeň - Zlín Vsadit
Plzeň
Zlín
dnes 18 : 00 43. kolo Brno HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec Liberec TV Tipsport Brno - Liberec Vsadit
20220118T18 : 00:00+0000
Brno vs. Liberec
Brno
Liberec
dnes 18 : 00 43. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Pardubice - Olomouc Vsadit
Pardubice vs. Olomouc
Olomouc
dnes Odloženo 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary TV Tipsport Sparta - K. Vary Vsadit
Sparta
K. Vary
zítra 17 : 20 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové ČT sport Litvínov - Hr. Králové Vsadit
20220119T17 : 20:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
20.1. 17 : 00 44. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Třinec - Pardubice Vsadit
20220120T17 : 00:00+0000