Pardubice - Olomouc 3:0Osmá výhra v řadě, pojištěné vedení. Rozjeté Pardubice nezastavila ani Olomouc

32. Koffer 1 : 0
49. Kousal 2 : 0
58. Vála 3 : 0

Hokejisté vedoucích Pardubic dál jedou na vítězné vlně. Ve čtvrteční předehrávce 18. extraligového kola porazili na domácím ledě 3:0 Olomouc a slaví tak už osmou výhru za sebou, druhým Vítkovicím v tabulce odskočili na rozdíl šesti bodů. Vítěznou branku vstřelil v polovině utkání Filip Koffer, čisté konto ve druhém utkání za sebou udržel brankář Roman Will. Hostující Kohouti poznali porážku po třech vítězstvích.

Pardubický Filip Koffer se raduje z gólu v síti Olomouce.

Dynamo hrálo už v 6. minutě první přesilovku, v níž nebezpečně střílel Říčka, ale olomoucký brankář Lukáš se stihl přesunout. V urputné bitvě plné osobních soubojů dostali Východočeši k dispozici další početní výhodu v 16. minutě, kdy Olesz narazil u mantinelu Urbana a byl vyloučen do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. V pětiminutovém oslabení se Hanáci ubránili.

Hosté potom mohli jít do vedení, v další šanci se objevil Nahodil, jenže nemířil přesně. V rychlém protiútoku pak vystřelil Adam Musil a pohotovou dorážkou se prosadil Koffer. Pardubice od 32. minuty vedly 1:0, ale potom se musely bránit v oslabení po dvou vyloučeních obránce Vály.

Pardubický náskok mohl zvýšit Matýs, který se ve 48. minutě dostal před brankáře, ale skóre se ještě neměnilo. Zanedlouho po rozehrávce gólmana Lukáše získal puk Zohorna, pohotově našel Kousala, který už nasměroval puk do odkryté branky. Definitivní pojistku pro Dynamo přidal v 58. minutě obránce Vála.

Předehrávka 18. kola hokejové extraligy
Dynamo Pardubice - HC Olomouc 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Koffer (A. Musil), 49. R. Kousal (T. Zohorna), 58. Vála (R. Kousal, T. Zohorna). Rozhodčí: Kika, Veselý - Ondráček, Rampír. Vyloučení: 4:3, navíc A. Musil - Olesz oba 5 min. a do konce utkání, Klimek 5 min. Bez využití. Diváci: 8052.
Pardubice: Will - Košťálek, T. Dvořák, Chabada, D. Musil, Bučko, Vála, Hrádek - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Cienciala, Poulíček, Říčka - Matýs, A. Musil, Paulovič - T. Urban, Rákos, Koffer. Trenér: R. Rulík.
Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Dujsík, Řezníček, Mareš - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Navrátil, Kusko, Klimek - Bambula, Knotek, Kunc - A. Rutar, Menšík, Olesz. Trenér: J. Tomajko.