Kometa slaví. Třinecké trápení pokračuje, Hradec otočil drama ve Vítkovicích

Hokejisté mistrovského Třince v pátečním 42. kole Tipsport extraligy podlehli Karlovým Varům 1:4 a sérii bez bodu natáhli už na pět utkání v řadě. Hradec Králové zvítězil 5:2 ve Vítkovicích. Budějovice ovládly gólovou přetahovanou a na domácím ledě vyhrály nad Mladou Boleslaví 5:4 po prodloužení. Poslední Rytíři padli doma s Kometou 0:3 a Liberec zvítězil před vlastními fanoušky 5:1 nad Litvínovem.

Zleva brankář Hradce Králové Henri Kiviaho, Peter Krieger z Vítkovic, Bohumil Jank z Hradce Králové a Petr Gewiese z Vítkovic.

Třinec natáhl nelichotivou sérii. V Karlových Varech Oceláři padli 1:4, prohráli popáté v řadě bez zisku bodu. Energie doma vyhrála potřetí za sebou.

Hokejisté Hradce Králové vezou z Vítkovic cenný skalp druhého týmu extraligy. Hosté prohrávali 0:2, výsledek otočili gólovou kanonádou v posledních šesti minutách a duel ovládli 5:2. Vítěznou trefu zaznamenal v 56. minutě Jakub Lev. Mountfield má druhý triumf v řadě, Vítkovice podruhé v řadě padly.

Gólovou přetahovanou v Českých Budějovicích dotáhli do vítězného konce domácí hokejisté, kteří zvítězili 5:4. Motor vyrovnal v čase 59:59, v 63. minutě rozhodl Jan Štencel. Boleslav nenavázala na výhru s Olomoucí, Jihočeši odčinili porážku od Komety.

Hokejisté posledního Kladna se nedokázali v tabulce Kometě přiblížit, když na domácím ledě Brnu podlehli 0:3. Vítěznou trefu zaznamenal v deváté minutě utkání obránce Jan Ščotka. Kometa má druhou výhru v řadě. Rytíři padli poosmé z posledních deseti duelů.

Liberec si před vlastními fanoušky dobruslil pro pohodlnou výhru nad Litvínovem v poměru 5:1. Bílí Tygři vyhráli doma potřetí za sebou, Litvínov klesl na předposlední místo v tabulce.

Hokejová Tipsport extraliga - 42. kolo:
Karlovy Vary - Třinec 4:1
Branky: 31. Gríger, 37. Kohout, 52. Černoch, 59. Hladonik - 50. Chmielewski
Vítkovice - Hradec Králové 2:5
Branky: 8. Kalus, 26. Bukarts - 28. Kalina, 54. Rosandič, 56. Lev, 60. cingel, 60. Jergl
České Budějovice - Mladá Boleslav 5:4 po prodloužení
Branky: 24. Koláček, 36. Vondrka, 57. Hanzl, 60. Vráblík, 63. Štencel - 11. Lunter, 45. Lintuniemi, 54. Šťastný, 56. Bičevskis
Kladno - Brno 0:3
Branky: 9. Ščotka, 16. Okál, 38. Pospíšil
Liberec - Litvínov 5:1
Branky: 6. Flynn, 20. Derner, 34. Rychlovský, 45. Šír, 57. Jelínek - 39. Kudrna