Repríza finále slibuje drama až do konce! Mistr přetlačil Spartu, Mountfield už má mečbol

Hokejisté Hradce Králové si už ve čtvrtfinálové sérii play off Tipsport extraligy vypracovali postupový mečbol. Mountfield zvítězil v Liberci 2:1, v sérii hrané na čtyři vítězství získal třetí výhru a do semifinále mu chybí udělat poslední krok. To v repríze loňského finále mistrovský Třinec udolal v pátek pražskou Spartu 3:1 a srovnal stav na zápasy na 2:2. Obě série pokračují v neděli v Hradci Králové (od 18:00) a v Praze (od 16:30).

Třinecká gólová radost (zleva) Martin Marinčin, Martin Růžička, Tomáš Marcinko a Marko Daňo.

Sparťanům po čtvrteční výhře na ledě Ocelářů 4:2 chyběl Miroslav Forman kvůli disciplinárnímu trestu za faul, kdy zasáhl hokejkou třineckého obránce Mariana Adámka do slabin. A domácí vstoupili do zápasu impozantně! Už po 42 sekundách propálil od modré vše obránce Marinčin a Oceláři vedli.

Pak však neudržel nervy na uzdě útočník Tomáš Marcinko, hrubě fauloval a Pražané dostali šanci k pětiminutové početní výhodě. A Řepík šancí nepohrdl. V dalším průběhu byli hosté aktivnější (na střely na branku přestříleli domácí 40:18), ale pozorného Ondřeje Kacetla už nepřekonali. Vítězství na stranu domácích strhl v závěrečné třetině tečí Daniel Voženílek a výhru pečetil při hře Pražanů bez brankáře Jakub Jeřábek.

Jak hokejisté Hradce Králové úspěšně ve čtvrtek utkání v prodloužení v Liberci uzavřeli, tak skvěle začali i v pátečním čtvrtém duelu. Již po 46 sekundách hry zakončil vydařenou individuální akci Lalancette a těsný náskok drželi hosté až do třetí třetiny, kdy jejich druhý úspěch přidal dorážkou Matěj Chalupa. Bílí Tygři sice ještě v přesilovce stačili vykřesat jiskru naděje zásluhou Bulířovy trefy, ale vyrovnat se už Severočechům nepodařilo.