SESTŘIH: Pardubice jsou po 12 letech ve finále, Litvínov smetly ve čtyřech zápasech

Hokejové Pardubice se expresní cestou dostaly do vytouženého extraligového finále. Pomohl jim k tomu velký obrat ve druhé třetině pátečního semifinále, kdy nasázely čtyři branky a z nepříznivého stavu 1:3 otočily na 5:3. Vedení udržely, byť se Litvínov v závěru dostal na rozdíl jedné branky. Vyhrály 6:5 a sérii ovládly 4:0 na zápasy. Jejich finálový sok vzejde z dua Sparta–Třinec (Sparta vede 2:0). Finále odstartuje 16. dubna v Pardubicích.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Dynamo Pardubice 5:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off: 4. zápas Litvínov - Pardubice1/21

Litvínov se dostal v zápase, v němž měl „nůž na krku“, do vedení už ve druhé minutě. Pardubice ztratily ve svém obranném pásmu puk, soupeř se ocitl v přečíslení dvou proti osamocenému brankáři Willovi a David Kaše se přesnou ranou nemýlil. V této sérii přitom doposud bodově mlčel.

Litvínov–Pardubice 1:0 (2. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pak si Pardubice zahrály přesilovku, v níž měl ovšem paradoxně solidní příležitost Litvínov, jenže sotva se vyloučený Baránek vrátil na led, hosté rychlou akcí srovnali. Mandát využil chybného střídání domácích.

Litvínov–Pardubice 1:1 (8. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriózní situace nastala ve 14. minutě, kdy byli zároveň vyloučeni dva pardubičtí hráči. Robert Kousal dostal dvě minuty za hrubost, protože pěstí trefil Zemana. Na druhé straně plochy v ten stejný moment fauloval také jeho spoluhráč Hájek.

Litvínov–Pardubice, rozhodčí vyloučili Hájka i Roberta KousalaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubičtí plejeři s direkty nešetřili ani v oslabení, v něm se David Musil pustil do domácího Hlavy. Sudí tentokrát za potyčku nevylučovali.

Litvínov–Pardubice, David Musil se pustil do litvínovského HlavyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nedisciplinovanost Pardubic Litvínov v přesilovce 5 na 3 potrestal. Domácí komando zavřelo hosty v pásmu a pak se podruhé v zápase opět výtečnou střelou prosadil David Kaše.

Litvínov–Pardubice 2:1 (15. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov se na gólové euforii vezl dál. Osm vteřin před koncem první části se rozjel Kirk a tvrdou bombou zvýšil už na 3:1.

Litvínov–Pardubice 3:1 (20. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do druhé třetiny Pardubice vyměnily gólmana, místo Romana Willa poprvé v play naskočil Dominik Pavlát. A velmi záhy přišlo snížení. Košťálek využil toho, že domácí brankář Tomek měl zakrytý výhled a jeho rána od modré prošla až za čáru.

Litvínov–Pardubice 3:2 (23. Košťálek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnání Pardubic nastalo ve 26. minutě a znovu se trefil obránce. Čerešňák vyslal plachtící puk na litvínovskou bránu, který jemně ztečoval Kirk.

Litvínov–Pardubice 3:3 (26. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

David Kaše si pak u sudích poměrně neotřele stěžoval na neodpískané zakázané uvolnění, z kterého Litvínov „dostal buřta“.

Litvínov–Pardubice, David Kaše reklamoval u rozhodčích neodpískané zakázané uvolněníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině utkání „sestřelil“ pardubický Pánik domácího Abdula. Sudí šli zákrok zkoumat na video, jestli si nezaslouží vyšší trest, ovšem rozhodli, že jde o dvouminutové vyloučení za nedovolený zásah do oblasti hlavy.

Litvínov–Pardubice, Pánik trefil do hlavy domácího AbdulaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 33. minutě Pardubice otočily zápas, když se po rychlé kombinaci s Tomášem Hykou prosadil Lukáš Sedlák.

Litvínov–Pardubice 3:4 (33. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jen minutu po trefě Sedláka dokonal pardubické vzkříšení Patrik Poulíček. Na gólu měl velkou zásluhu jeho parťák Vondráček, který za brankou vybojoval puk a pak ho skvěle Poulíčkovi naservíroval. Po tomto gólu Litvínov nasadil do branky místo Tomka Šimona Zajíčka.

Litvínov–Pardubice 3:5 (34. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině už si Pardubice náskok hlídaly, dobře bránily pásmo a nepouštěly Litvínov do svého obranného pásma. Navíc v 51. minutě Tomáš Hyka obkroužil branku a pak skvěle předložil puk Richardu Pánikovi, který poslal hosty do tříbrankového trháku.

Litvínov–Pardubice 3:6 (51. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 53. minutě byl vyloučen pardubický Poulíček a Litvínov v přesilovce odvolal brankáře, aby vykřesal ještě naději. To se mu povedlo, když se od modré prosadil Zile.

Litvínov–Pardubice 4:6 (53. Zile)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 55. minutě se navíc Litvínov dostal už jen na rozdíl jednoho gólu, když se ve skrumáži dobře zorientoval Koblasa. A bylo zaděláno na velké drama. Pardubice však tlak domácích ustály a postoupily do finále.

Litvínov–Pardubice 5:6 (55. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Semifinále play off hokejové extraligy – 4. zápas:
HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice 5:6 (3:1, 0:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. D. Kaše (O. Kaše), 16. D. Kaše (Jaks, O. Kaše), 20. Kirk (D. Kaše), 53. Zile, 55. Koblasa (Demel, Kirk) – 8. Mandát (Vála), 23. Košťálek (T. Dvořák, A. Musil), 26. Čerešňák (Vondráček), 33. L. Sedlák (Hyka), 34. Poulíček (Vondráček), 51. Pánik (Hyka). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Špůr, Thuma. Vyloučení: 1:4 Využití: 2:0. Diváci: 5944 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:4.
Litvínov: M. Tomek (35. Zajíček) – Demel, Baránek, Jaks, Zile, D. Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, M. Sukeľ, Kirk – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Jícha, A. Kudrna – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Pardubice: Will (21. Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, Michal Houdek – Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal – M. Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.