SESTŘIH: Třinec byl sekundu od vyřazení, nakonec si vynutil sedmý zápas. Hrdinou Cienciala

Hokejisté Třince i napotřetí odmítli konec semifinálové série se Spartou. V šestém duelu zvítězili 2:1 v prodloužení. Vyrovnávající gól přitom vstřelil v poslední vteřině Daniel Voženílek. V prodloužení rozhodl o třineckém triumfu David Cienciala. Série se za stavu 3:3 na zápasy vrací do Prahy. Rozhodující sedmý duel se odehraje v sobotu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Sparta Praha 2:1 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Oceláři se svou první velkou šancí přispěchali v 17. minutě. Po souboji v obranném pásmu Sparty se puk příhodně odrazil pro domácího útočníka Draveckého. Ten ale z mezikruží nechal vyniknout gólmana Sparty Kováře.

Třinec - Sparta, Kovář zlikvidoval šanci domácího DraveckéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pouze v prvním semifinálovém duelu nepadl gól v první třetině a čekalo se na něj až do 25. minuty. V šestém zápase tohle oba celky překonaly. Čekání na první zásah mohl ukončit domácí kapitán Vrána, ale z prostoru před brankou nemířil přesně.

Třinec - Sparta, třinecký Vrána ve velké šanci netrefil brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí mohli udeřit doslova v posledních vteřinách druhé třetiny. Kovář se nedohodl se svými obránci a využít toho mohl Hrehorčák. Chybu zkušeného brankáře Pražanů se mu ale nepodařilo potrestat.

Třinec - Sparta, sparťanský Kovář chyboval v rozehrávceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Přesně 41 minut se v Třinci čekalo na úvodní branku. Po chybě Ocelářů v rozehrávce ji obstarali hosté. Ondřej Najman uspěl tváří v tvář Kacetlovi a poslal Pražany do vedení.

Třinec - Sparta 0:1 (41. O. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparťanskou pojistku mohl přidat Filip Chlapík. Nejproduktivnější hráč Pražanů v play off si od mantinelu vybruslil do střelecké pozice. Jeho nahození ale skončilo na tyči. O dorážku se ještě pokoušel Horák, leč neuspěl.

Třinec - Sparta, hostující Chlapík nastřelil tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po sparťanské přesilovce měl ještě větší šanci hostující Hrabík. Na brankovišti si počkal na nahrávku zpoza branky, jenže svým pokusem orazítkoval pravou i horní tyč.

Třinec - Sparta, hostující Hrabík trefil z brankoviště pouze tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Závěr třetí třetiny byl infarktový. Sparťané měli možnost trefit prázdnou branku, ale neuspěli. Oceláři naopak vyrovnali doslova v poslední sekundě zápasu. Daniel Voženílek zpoza branky nachytal odrazem nekoncentrovaného Kováře a poslal zápas do prodloužení.

Třinec - Sparta, domácí Voženílek v poslední sekundě základní hrací doby vyrovnalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nabuzení Oceláři byli v prodloužení aktivnější. Odměněni byli v polovině první dvacetiminutovky. Nenápadné nahození Adámka od modré čáry tečoval před brankou David Cienciala a vynutil si pro Třinec sedmý zápas.

Třinec - Sparta 2:1 pp (70. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec - Sparta, Oceláři se radují z vyrovnání sérieVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 60. D. Voženílek (Cienciala, A. Nestrašil), 70. Cienciala (Marian Adámek, L. Hudáček) - 41. O. Najman (P. Kousal). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Špůr, Zíka. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 3:3.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Šenkeřík - Hrehorčák, Čacho, A. Nestrašil - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - M. Růžička, Helewka, D. Voženílek - Dravecký, P. Vrána, Miloš Roman. Trenér: Moták.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík - M. Forman, Sobotka, Buchtele - Chlapík, R. Horák, D. Vitouch - Harper, J. Lajunen, Konečný - P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík. Trenér: Gross.