SESTŘIH: Třinecká dynastie pokračuje! Cienciala vystřelil Ocelářům pátý titul v řadě

Třinecká nadvláda nad hokejovou extraligou pokračuje. Oceláři zdolali v sedmém finálovém zápase Pardubice 2:1 a dočkali se pátého titulu v řadě. O triumfu rozhodl až ve druhém prodloužení David Cienciala, jenž letošní sezonu začínal v dresu Pardubic.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec 1:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice - Třinec, Oceláři převzali Masarykův pohárVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo v sedmé minutě disponovalo první přesilovkou. Jenže neuspělo a krátce po vypršení trestu se řítil vstříc Willově brance střelec Martin Růžička. Domácí brankář ale udržel čisté konto.

Pardubice - Třinec, hostující Růžička ve velké šanci selhalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Šanci po návratu z trestné lavice měli i domácí. Ondřej Vála se po svém trestu hnal ze strany na Kacetla. Také třinecký gólman ale ukázal své kvality.

Pardubice - Třinec, Kacetl pohotově zasáhl proti pardubickému VáloviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na gól se v sedmém finále čekalo do 25. minuty. Třinec měl přesilovou hru, při které nahazoval od modré puk před branku Kundrátek a kapitán Ocelářů Petr Vrána tečoval mimo dosah brankáře Willa.

Pardubice - Třinec 0:1 (25. Vrána)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí mohli odpovědět v přesilové hře. Při trestu Adámka si vytvořili hned několik střeleckých příležitostí. V jedné z nich orazítkoval Adam Musil svou střelou levou tyč hostující branky.

Pardubice - Třinec, domácí Musil trefil v přesilovce tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 36. minutě si slabší chvilku vybral třinecký brankář Kacetl. Ránu Čerešňáka od modré vyrazil jen před sebe. Zareagovat ale stihl včas a kotouč na poslední chvíli před dorážejícími domácími schoval pod lapačku.

Pardubice - Třinec, pardubický Čerešňák vyzkoušel pozornost Kacetla hned po bulyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Obránce Ondřej Vála šest sekund před koncem zvládl, co se mu nepovedlo v první třetině. Jeho ránu od modré Kacetl neviděl a poprvé v utkání kapituloval.

Pardubice - Třinec 1:1 (40. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí části se oba týmy uskromnily se svými šancemi. Překvapit Kacetla zkoušel od modré čáry opět Čerešňák, ale třinecký gólman s trochou štěstí zakročil.

Pardubice - Třinec, Čerešňák vyslal střelu od modré a Kacetl měl potíže se zkrocením pukuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec šest minut před koncem třetí části disponoval přesilovkou. Byli to ale domácí, kteří měli velkou šanci. Po chybě hostů ve vlastním pásmu se sám před Kacetlem zjevil Mandát. Brankář Ocelářů ale vytáhl skvělý zákrok.

Pardubice - Třinec, hostující Kacetl zasáhl betonem proti pokusu MandátaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Prodloužení začaly oba celky opatrně. Na první vážnější šanci se čekalo až do 74. minuty. Pardubický útočník Pánik střílel z kruhu a svůj pokus dokonce otřel o horní tyčku.

Pardubice - Třinec, střela domácího Pánika škrtala horní tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Mazaný pokus zkoušel domácí Tomáš Zohorna, který vypálil na Kacetla hned z vhazování. Hostující brankář byl však koncentrovaný.

Pardubice - Třinec, Kacetl betonem zasáhl proti Zohornově střele z vhazováníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu druhého prodloužení se zjevil zcela sám před Kacetlem domácí útočník Robert Kousal. Ani zblízka ale na hostujícího muže s maskou nevyzrál.

Pardubice - Třinec, Kacetl zasahuje proti pardubickému KousaloviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodnutí celé finálové série tak přišlo na druhé straně. Někdejší hráč Pardubic David Cienciala v souboji s obráncem ani pořádně nevystřelil, kotouč se ale doklouzal až do sítě za smutného Romana Willa.

Pardubice - Třinec, vítězná branka a radost TřinceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tipsport extraliga
Finále, 7. zápas
Pardubice - Třinec 1:2 v druhém prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Vála (Mandát) - 25. P. Vrána (Kundrátek, Cienciala), 84. Cienciala. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Třinec: Kacetl - Marian Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Šenkeřík - Hrehorčák, Čacho, Dravecký - M. Růžička, Helewka, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Kurovský, P. Vrána, Miloš Roman. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.