SESTŘIH: Hradec poprvé slaví, Pardubice porazil po nájezdech

Další napínavou bitvu přinesl třetí zápas čtvrtfinálové série extraligy mezi domácím Hradcem a Pardubicemi. Úterní bitvu, která se protáhla do pozdních hodin rozsekly až samostatné nájezdy. Po nich si mohli první vítězné křepčení užít hokejisté domácího Mountfieldu, kteří vyhráli 2:1 a stav série snížili na 1:2. Další duel se odehraje již ve středu, opět na ledě dnešního hostitele.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Dynamo Pardubice 2:1 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jako první se mohli radovat domácí. Střelu Bohumila Janka však skvěle zneškodnil lapačkou Roman Will.

Hradec Králové - Pardubice, Will vychytal lapačkou JankaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do vedení se Mountfield nedostal ani po střele Radovana Pavlíka, zastavila ji totiž horní tyčka pardubické branky.

Hradec Králové - Pardubice, Pavlík trefil tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bezbrankový stav mohli zlomit jako první hosté. Z velkého závaru v 36. minutě během přesilovky ovšem nic nevytěžili.

Hradec Králové - Pardubice, šance PardubicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na úvodní branku se čekalo až do 42. minuty. Po Miškářově zavezení kotouče se ve skrumáži nejlépe zorientoval Pavlík a rozjásal domácí fanoušky.

Hradec Králové - Pardubice 1:0 (42. R. Pavlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže z vedení se Mountfield neradoval dlouho. O šest minut později Dynamo po krásné spolupráci přihrávajícího Davida Musila a zakončujícího Roberta Kousala srovnalo.

Hradec Králové - Pardubice 1:1 (48. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě vypukl pardubický gejzír radosti. Euforie Dynama však neměla dlouhého trvání. Mountfield si vzal trenérskou výzvu a rozhodčí po poradě u videa branku neuznali.

Hradec Králové - Pardubice, neuznaný gól pardubického PaulovičeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítězný nájezd proměnil střelou po ledě hradecký obránce Tomáš Pavelka, který zajistil Mountfieldu první výhru v sérii.

Hradec Králové - Pardubice 2:1 sn (rozh. nájezd Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:
Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. R. Pavlík (Miškář, Lalancette), rozhodující sam. nájezd T. Pavelka - 48. R. Kousal (Radil, Košťálek). Rozhodčí: Hradil, Vrba - Špůr, Rampír. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 6890 (vyprodáno). Stav série: 1:2.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina, Jank - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.