SESTŘIH: Olomouc konečně uspěla venku! Divoké utkání ve Varech zvládla po nájezdech

Hokejisté Olomouce zvítězili v dohrávce 16. kola v Karlových Varech 5:4 po samostatných nájezdech. Kohouti museli v utkání čtyřikrát dotahovat, náskok domácí Energie však vždy zlikvidovali a poprvé v sezoně uspěli na ledě soupeře. Olomouckým hrdinou byl slovinský útočník Rok Macuh, který zaznamenal vyrovnávací trefu a jako jediný se prosadil v nájezdech. Hanáci si tak připsali třetí výhru z posledních čtyř kol a v tabulce jsou devátí. Vary zůstávají sedmé.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Olomouc 4:5 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Olomouc přijela do Karlových Varů s ambicemi konečně venku zvítězit, ale plány Kohoutů dostaly první trhlinu již ve 3. minutě. Po skrumáži před brankou Branislava Konráda se prosadil švédský útočník Lukas Zetterberg a poslal Energii do vedení.

Karlovy Vary - Olomouc 1:0 (3. Zetterberg)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovarští navíc dostali šanci zvýšit vedení ve dvou rychle po sobě jdoucích přesilovkách, ale příležitost promarnili, a tak přišel trest. Kohouti se z ojedinělé akce dostali až před Furcha a obránce Jakub Sirota svým první extraligovým gólem vyrovnal.

Karlovy Vary - Olomouc 1:1 (13. Sirota)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 18. minutě Olomouc doplatila na nedůraz ve vlastním obranném pásmu. Kohoutům se nadvakrát nepodařilo vyhodit a Energie nabídnutou šancí nepohrdla. Obránce Tomáš Havlín poslal kotouč před branku a na nešťastnou teč od brusle Jana Švrčka byl Konrád krátký.

Karlovy Vary - Olomouc 2:1 (18. Havlín)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Stejně jako do úvodního dějství ukázala Energie bleskový nástup i do druhé části. Po krásné přihrávce Tomáše Rachůnka se bombou z první trefil Dávid Gríger. Pro slovenského centra domácích to byl sedmý zásah v sezoně.

Karlovy Vary - Olomouc 3:1 (22. Gríger )Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 25. minutě rozhodčí nabádal aktéry k čisté hře, ale jeho upozornění nebral karlovarský bek Vítek Benda vážně.

Karlovy Vary - Olomouc, faul karlovarského BendyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Vary tento zákrok přišel draho. Kohouti dostali výhodu dvojnásobné přesilovky. Tu bleskově střelou z voleje využil Jan Káňa a snížil.

Karlovy Vary - Olomouc 3:2 (26. Káňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o necelou minutu bylo pro Západočechy ještě hůř. Pokračující početní výhodu využil Řezníček a vyrovnal.

Karlovy Vary - Olomouc 3:3 (27. Řezníček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po olomouckém vyrovnání navíc nečistě zastavil domácí Havlín Sirotu a hostující bek byl viditelně otřesený.

Karlovy Vary - Olomouc, faulVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc tak dostala k dispozici další výhodu přesilovky, jenže zkušený bek Hanáků Jiří Ondrušek na modré nedokázal zkrotit vyhození domácích a Ondřej Beránek se dostal do brejku. Tváří v tvář nedal Konrádovi šanci a Vary počtvrté v utkání vedly.

Karlovy Vary - Olomouc 4:3 (30. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Fanoušci v KV Aréně ještě ani nestačili vyvolat jméno střelce a stav se znovu měnil. O 28 sekund později totiž vyrovnal ve stále probíhající početní výhodě slovinský střelec Rok Macuh.

Karlovy Vary - Olomouc 4:4 (30. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Emoce v utkání gradovaly těsně před koncem druhé třetiny. Po souboji u karlovarské střídačky se strhla bitka. Hlavních rolí se zhostili střelec druhé branky Energie Havlín a olomoucký Švrček.

Karlovy Vary - Olomouc, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěrečné části zápasu už oba soupeři vycházeli především ze zabezpečené obrany a tak se muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech. Olomoucký trenér Jan Tomajko sáhl k výměně gólmanů, Konráda nahradil Jakub Sedláček a tento tah vyšel kouči Olomouce perfektně. Sedláček vychytal všech osm střelců domácích a jediným úspěšným exekutorem byl opět Slovinec Macuh.

Karlovy Vary - Olomouc 4:5 sn (rozhodující nájezd Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 16. kola hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:3, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Zetterberg, 18. Havlín (Plutnar, Kangasniemi), 22. Gríger (Rachůnek, Kangasniemi), 30. O. Beránek - 13. Sirota (Orsava, J. Káňa), 26. J. Káňa (Ondrušek, Navrátil), 27. Řezníček (Plášek, Navrátil), 30. Macuh (Kusko, Řezníček), rozhodující nájezd Macuh. Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 7:6, navíc Havlín - Švrček oba 5 min. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 4268.