SESTŘIH: Zoufalí Rytíři opět na kolenou. Kladno padlo pošestnácté v řadě

Kladenská mizérie v hokejové extralize nebere konce. Rytíři nestačili v dohrávce 16. kola na Vítkovice a porážka 0:4 je pro ně již šestnáctým nezdarem v řadě. Gólman Ostravanů Lukáš Klimeš si připsal 28 zákroků a vychytal čtvrté čisté konto v sezoně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Vitkovice Ridera 0:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ospalou úvodní dvacetiminutovku před poloprázdným hledištěm rozčísl pokus Martina Nemčíka od modré. Vítkovický gólman Lukáš Klimeš však byl připraven.

Kladno- Vítkovice, zákrokVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice se mohly dostat do vedení, ale proti Robertsi Bukartsovi zasáhl včasným vyjetím z branky Mitens a následnou dorážku zlikvidoval obránce Martenet.

Kladno- Vítkovice, zákrok 2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když už to vypadalo, že první třetina skončí bez branek, nahození od modré propadlo za Mitense a Ostravané vedli. Marcel Barinka si připsal svůj osmý zásah sezony.

Kladno- Vítkovice 0:1 (19. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 28. minutě Rytíři ztráceli už dvě branky. Vítkovické vedení navýšil přesilovkovým zásahem Roberts Bukarts.

Kladno- Vítkovice 0:2 (28. Ro. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 44. minutě přidal třetí trefu Ridery Rihards Bukarts.

Kladno- Vítkovice 0:3 (44. Ri. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Emoce na Kladně pracovaly. V závěru si vše vyříkali domácí Nemčík s vítkovickým Šoustalem.

Kladno- Vítkovice, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě zpečetil výhru hostů americký forvard Peter Krieger.

Kladno- Vítkovice 0:4 (57. Krieger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávané utkání 16. kola hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. P. Zdráhal (L. Kovář, Barinka), 28. Roberts Bukarts (P. Zdráhal), 44. Rihards Bukarts (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika - Rampír, Axman. Vyloučení: 3:4, navíc Nemčík a Frolík oba 5 min. a do konce utkání, Babka (všichni Kladno) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1407.
Kladno: Mitens - Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Veber, Martenet - Frolík, Jarůšek, O. Bláha -Tralmaks, Melka, Sideroff - M. Procházka, Babka, Smoleňák - Strnad, Vimmer. Trenér: Vejvoda.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Kotala - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Peterek, Krieger, Roberts Bukarts - Šoustal, Claireaux, Rihards Bukarts. Trenér: Trnka.