SESTŘIH: Liberec doma dokonal obrat a je ve čtvrtfinále!

Hokejisté Liberce zvítězili v pátém utkání předkola play off proti Olomouci 4:1 a na domácím ledě završili obrat série z 0:2 na 3:2 na zápasy. Bílí Tygři si zahrají čtvrtfinále proti druhému týmu základní části Spartě. Pod osmý postup Liberce mezi nejlepší osmičku extraligy se podepsal vítězným gólem a asistencí Tomáš Filippi.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec se ujal vedení na začátku třetí minuty. Jakub Rychlovský překonal Sedláčka pomocí pohledné kličky do bekhendu.

Liberec - Olomouc 1:0 (3. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Následně olomoucký Švrček tvrdě fauloval autora gólu Rychlovského a za úder loktem do hlavy dostal trest pět plus do konce utkání. Sedmatřicetiletý veterán Švrček se při svém premiérovém startu v letošním play off na ledě dlouho neohřál.

Liberec - Olomouc, olomoucký Švrček byl po faulu na Rychlovského vyloučen do konce zápasuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Bílí Tygři trestali. Od modré se nenápadnou střelou při přesilové hře prosadil Filippi. Sedláček nic neviděl, kotouč mu prošel mezi betony.

Liberec - Olomouc 2:0 (5. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí měli velkou herní i střeleckou převahu, jenže v další gól ji nepřetavili, a tak se těsně před odchodem do šaten prosadili hosté. Hrenáka dělovkou propálil Dalibor Řezníček.

Liberec - Olomouc 2:1 (20. Řezníček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodčí Antonín Jeřábek se ve druhé třetině připletl do souboje a skončil s krvavým šrámem v obličeji. Postaral se o něj lékař domácího týmu.

Liberec - Olomouc, hlavní rozhodčí Jeřábek byl nepříjemně zasažen holí a musel být ošetřovánVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí si ve 36. minutě vzali zpět dvoubrankový náskok. Najman nahazoval na branku a Zachar šikovně usměrnil kotouč za Sedláčka.

Liberec - Olomouc 3:1 (36. Zachar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nedlouho po startu závěrečného dějství se liberecká aréna už viděla ve čtvrtfinále, když puk skončil v Sedláčkově svatyni. Rozhodčí ovšem okamžitě signalizoval, že fotbalové zakončení Faško-Rudáše za gól nepovažuje, a tak se pokračovalo dál za stavu 3:1.

Liberec - Olomouc, liberecký Faško-Rudáš v šanci dopravil puk do branky úmyslným kopnutímVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 43. minutě zamířil na trestnou domácí útočník Michal Bulíř. Hodně se u toho zlobil, protože měl za to, že olomoucký hráč pádu dost přidal.

Liberec - Olomouc, domácímu Bulířovi se vyloučení za podrážení vůbec nelíbiloVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do konce třetí třetiny zbývalo něco málo přes deset minut, když se ve velké příležitosti před Hrenákem ocitl dorážející útočník Kohoutů Michal Kunc. Libereckého gólmana ale nepřekonal.

Liberec - Olomouc, domácí Hrenák vychytal střelu Kunce z bezprostřední blízkostiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pojistku pro Bílé Tygry přidal Jaroslav Vlach, který krátce po buly propálil Sedláčka střelou nad lapačku.

Liberec - Olomouc 4:1 (55. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři po utkání mohutně slavili, triumfem 4:1 dokonali obrat série z 0:2 na 3:2.

Liberec - Olomouc, radost domácích hokejistů po postupu do čtvrtfináleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápas:
Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Rychlovský, 5. Filippi (Melancon), 36. Zachar (A. Najman, Melancon), 55. J. Vlach (Filippi) - 20. Řezníček. Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 1:2, navíc Švrček (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 7286. Konečný stav série: 3:2.
Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Flynn, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, J. Šír, Zachar. Trenér: Pešán.
Olomouc: J. Sedláček - A. Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, Švrček - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Macuh, Kunc - Bambula, Nahodil, Plášek, Kusko - Chmielewski, J. Knotek, Anděl. Trenér: J. Tomajko.