SESTŘIH: Senzační brněnský obrat! Kometa je po litvínovském kolapsu zpátky v sérii

Brněnským hokejistům už pořádně teklo do bot. Ve čtvrtfinále play off proti Litvínovu nezvládli ani jeden domácí duel, Vervu na vlastním ledě poslal do vedení v 53. minutě Kirk, jenže Severočeši závěr vůbec nezvládli. Kometě vzápětí zařídil vyrovnání Flek a rychlý obrat dokonal o 77 sekund později Daniel Gazda. Hosté už vedení 4:3 uhájili a v sérii snížili na 1:2 na zápasy. Další duel se hraje v pátek od 17:00 opět v Litvínově.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Kometa Brno 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa si vypracovala první šanci paradoxně v oslabení. Martin Zaťovič na modré čáře vypíchl puk Baránkovi a ujížděl sám na Tomka, jenže nezakončil přesně.

Litvínov - Brno, Zaťovič v oslabení netrefil brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru třetiny zahrozila také Verva. Ondřej Kaše nádherně prokličkoval brněnskou obranou, jenže poté bekhendem trefil jen bližší tyč brněnské branky.

Litvínov - Brno, Ondřej Kaše po průniku trefil tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zatímco lídr Vervy Ondřej Kaše na gól v play off čeká, Liam Kirk se prosadil ve vyřazovacích bojích už pošesté! Britský útočník už po 20 sekundách druhé třetiny otevřel skóre, když objel Hollanda a zavěsil.

Litvínov - Brno 1:0 (21. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem o necelé dvě minuty později Kometa srovnala v přesilové hře. Cingel skvěle zavezl kotouč do útočného pásma, hosté poté situaci nádherně vykombinovali a Tomáš Marcinko z levého kruhu propálil Tomka.

Litvínov - Brno 1:1 (23. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovský brankář Matej Tomek posléze předvedl nevídanou hrubku. Slabé nahození Rhetta Hollanda od modré čáry, které skvěle vidět, překvapivě propustil do sítě. Kometa tak díky prvnímu gólu kanadského beka v sezoně otočila skóre.

Litvínov - Brno 1:2 (26. Holland)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. David Kaše se šikovně proháčkoval před branku, ještě však vrátil kotouč Kristapsi Zilemu a lotyšský obránce z pravé strany zamířil přesně pod horní tyčku.

Litvínov - Brno 2:2 (29. Zille)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Verva si ve třetí části chvilkami vytvořila velký tlak. Největší příležitost měl Matúš Sukeľ, který se dostal k dorážce z úhlu a před ním zívala poloprázdná branka, kterou už strážil jen obránce Moro, litvínovský kapitán ale nezamířil přesně.

Litvínov - Brno, litvínovský Sukeľ netrefil prázdnou brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Severočeši se přeci jen dočkali vedení, když v 53. minutě rychle využili přesilovku. Liam Kirk vypálil z levého kruhu a kotouč propadl Furchovi do sítě. Britský forvard tak zapsal už sedmou trefu v letošních vyřazovacích bojích.

Litvínov - Brno 3:2 (53. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže Verva trestuhodně přišla o náskok už za 51 vteřin. Jakub Flek na brankovišti důrazně dorazil pokus Cingeľa a rozjásal hostující kotel.

Litvínov - Brno 3:3 (54. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dalších 77 sekund na tom byla Kometa ještě lépe. Daniel Gazda dostal nabito na pravý kruh a zužitkoval svou tvrdou střelu, kterou tak dobře umí. Tomek se jen ohlédl a bleskurychlý obrat Brňanů byl na světě. Hosté už závěr zvládli a dotáhli duel do vítězného konce.

Litvínov - Brno 3:4 (55. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 21. Kirk (Koblasa, M. Sukeľ), 29. Zile (D. Kaše), 53. Kirk (Zile, D. Kaše) - 23. Marcinko (Kollár), 26. Holland, 54. Flek (Cingel), 55. Gazda (Okál). Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 5944 (vyprodáno). Stav série: 2:1.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Baránek, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Strejček - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Válek, Jurčík, A. Kudrna - Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.
Brno:­ D. Furch - Gazda, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Moro, L. Kaňák - J. Kos, Marcinko, K. Pospíšil - Flek, Cingel, Zaťovič - Moses, A. Zbořil, Vincour - Kohout, Kollár, Okál. Trenér: Modrý.