SESTŘIH: Litvínov je v semifinále. O postupu Vervy rozhodl hattrickem Koblasa, Kometě skončila sezona

V Litvínově mohou slavit. V šestém utkání čtvrtfinále porazili Kometu 4:1 a celkově opanovali sérii 4:2 na zápasy. Hlavním hrdinou Vervy se stal útočník Petr Koblasa, který nasázel v rozmezí šesté až osmatřicáté minuty hattrick. Severočechům se povedlo zlomit kletbu domácích kluzišť, když se vůbec poprvé v sérii radovali domácí hokejisté. Semifinálového soupeře se Verva teprve dozví, záleží na tom, jak dopadne čtvrtfinále Třinec–Budějovice. V případě postupu Třince bude hrát Litvínov s Pardubicemi, a pokud postoupí Budějovice, tak narazí na pražskou Spartu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Kometa Brno 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Čtvrtfinále play off: 6. zápas Litvínov - Brno

Litvínov se dostal v šesté minutě do důležitého vedení. Perfektní práci za brankou Komety odvedl Ondřej Kaše, jenž předložil Petru Koblasovi puk mezi kruhy, odkud se útočník Vervy prosadil přesnou ranou z první pod horní tyč.

Litvínov–Brno 1:0 (6. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obránce Komety Daniel Gazda napálil puk prudce z voleje, k jeho smůle však zamířil pouze do brankové konstrukce a skóre srovnat nedokázal.

Litvínov–Brno, tyčka hostujícího Gazdy.Video: Tipsport Extraliga / BPA

O poznání lehčí práci měl po několika minutách domácí útočník Sukeľ. Ten se dostal k puku, který Furch po střele Hlavy vyrazil pouze před svoji odkrytou svatyni, a slovenský forvard zvýšil v desáté minutě již na 2:0.

Litvínov–Brno 2:0 (10. Sukeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrovská smůla pro Litvínov. Brankář Vervy Tomek vyrazil puk po střele Mosese pouze pod nohy dojíždějících spoluhráčů a jeden z nich si nešťastně kopl kotouč do vlastní branky. Kometa po šesti minutách druhé třetiny snížila na 1:2.

Litvínov–Brno 2:1 (25. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Blesková odpověď Vervy! Domácí hokejisté zareagovali na inkasovanou branku nejlepším možným způsobem, když si po 24 sekundách vzali dvoubrankové vedení zpět. Svou druhou brankou v zápase zvýšil na 3:1 Koblasa.

Litvínov - Brno 3:1 (26. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínovský forvard Ondřej Jurčík fauloval hostujícího Okála za 2+2 minuty a při cestě na trestnou lavici odstrčil rozhodčího.

Litvínov–Brno, Jurčík fauloval a pak odstrčil rozhodčího.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Vervy Petr Koblasa měl blízko k hattricku. V samostatném úniku ale nedokázal kličkou do forhendu vyzrát na Dominika Furcha, který ho levým betonem skvěle vychytal.

Litvínov–Brno, Koblasa útočil na hattrick.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 36. minutě Zbořil ošklivě zasáhl hokejkou Kirka do obličeje. Rozhodčí po přezkoumání videa udělili brněnskému útočníkovi za krvavý zákrok trest na 2+2 minuty. Britský forvard Vervy musel zamířit na ošetřovnu na šití.

Litvínov–Brno, faul Zbořila na Kirka.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov dokázal vyloučení Zbořila bleskově využít. Abdul oslovil skvělým křižným pasem Koblasu, který střelou z voleje trefil odkrytou branku Komety a zkomletoval tak svůj hattrick.

Litvínov–Brno 4:1 (38. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa si ne a ne vytvořit tlak, kterým by ještě mohla zdramatizovat zápas. A když v 54. minutě fauloval Flek, bylo jasné, že už si Litvínov závěr pohlídá. A to ještě sudí odpustili Kometě zákrok Zaťoviče na gólmana Tomka v brankovišti.

Litvínov–Brno, Zaťovič rozhodil Tomka.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Každá Kometa jednou zhasne, objevilo se na transparentu litvínovských fanoušků. Brnu skončila sezona.

Litvínov–Brno, transparent litvínovských fanoušků.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:
HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Koblasa (O. Kaše, D. Kaše), 10. M. Sukeľ (Hlava), 26. Koblasa (O. Kaše), 38. Koblasa (Abdul, Baránek) - 26. Moses. Rozhodčí: Hradil, Šindel - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 5944 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:2.
Litvínov: M. Tomek - Jaks, Zile, Demel, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - O. Kaše, D. Kaše, Koblasa - Hlava, M. Sukeľ, Kirk - Abdul, Jurčík, A. Kudrna - Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.
Brno:­ D. Furch - Gazda, Kučeřík, Holland, Ščotka, Moro, L. Kaňák, od 58. navíc Osburn - Moses, Kollár, K. Pospíšil - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, Kohout - J. Kos, Vincour, Okál. Trenér: Modrý.