SESTŘIH: Bídná Boleslav znovu vyhořela, nepomohl ani nový kouč

Hokejistům Mladé Boleslavi nepomohla ani změna trenéra, na domácím ledě padli v dohrávce 16. kola extraligy 0:3 s Hradcem Králové. Nový kouč Bruslařů Richard Král přihlížel mdlé hře svých svěřenců, kteří zůstávají přikováni na dně tabulky, to hradecký Mountfield se díky třem bodům vyhoupl na šestou příčku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mladá Boleslav vs. Hradec Králové 0:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Hradec se nakonec po nezáživném průběhu 1. třetiny dostal do vedení. Chalupa využil výpad svého týmu po pravé straně kluziště a šťastným odrazem od brusle zakončil kombinaci Okuliara s Tamášim.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 0:1 (12. Chalupa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před koncem 1. třetiny se Hradec mohl ujmout dvougólového vedení a to opět zásluhou agilní druhé formace. Po vyvezení puku z vlastního pásma se kotouč dostal ke střelci první branky Chalupovi, který přihrávkou našel Okuliara a ten bezprostředně vystřelil. Nevšedním vyražením lapačkou se však činil mladoboleslavský brankář Novotný.

Mladá Boleslav - Hradec Králové, šance RomanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zajímavý moment se stal 8 minut před koncem druhé třetiny. Radovan Pavlík předvedl gesto fair play a odvolal zákrok Bernada na sebe. Ten se tak z trestné lavice mohl vrátit na střídačku.

Mladá Boleslav - Hradec Králové, fair-playVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tempo zápasu se v následujících minutách přece jenom zvyšovalo a oba týmy chtěly vstřelit branku. Hradec k tomu byl opravdu blízko po střele Eberleho, brankář Novotný se však rozhodl, že puk ještě z otočky reflexivně hokejkou vyrazí z brány ven. Tohle však bylo opravdu blízko.

Mladá Boleslav - Hradec Králové, zákrok Novotného Video: Tipsport Extraliga / BPA

Posléze už se přece jen Hradec radoval. Zachar dostal puk na modré čáře, namířil si to mezi dva boleslavské obránce a vypadalo to, že půjde do průniku. Nakonec se však rozhodl přihrát Kanaďanovi Jasperovi, který střelou do pravého horního rohu zvýšil vedení Hradce o dvě branky.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 0:2 (38. Jasper), opakovačka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hotovo! Francouz Perret se ujal kotouče na vlastní polovině, vyvezl ho na polovinu hřiště a vsítil do prázdné branky, kterou Novotný opustil několik desítek sekund předtím.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 0:3 (59. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 16. kola hokejové extraligy
BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. M. Chalupa (Tamáši, Okuliar), 38. Jasper (Zachar, Blain), 59. Perret. Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Rampír, Thuma. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2391.
Mladá Boleslav: F. Novotný - Gewiese, Pyrochta, Osburn, Jánošík, Pláněk, Bernad, A. Čech - Lantoši, Järvinen, Skalický - Rohdin, Fořt, J. Aaltonen - Malát, O. Roman, Suchý - J. Stránský, Závora, J. Půček. Trenér: Král.
Hradec Králové: P. Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - M. Chalupa, Tamáši, Okuliar - Estephan, Lalancette, Perret - Jasper, Zachar, Šťastný. Trenér: T. Martinec.