SESTŘIH: Bílí Tygři podruhé odvrátili konec sezony! Série proti Olomouci se stěhuje zpět do Liberce

Hokejisté Liberce zvítězili v předkole play off extraligy na ledě Olomouce i podruhé. Bílí Tygři ovládli nedělní zápas poměrem 5:3 a srovnali stav série na 2:2. O postupujícím do čtvrtfinále se tak rozhodne v úterý na severu Čech. Ani jeden z týmů zatím nedokázal v sérii vyhrát na domácím ledě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Bílí Tygři Liberec 3:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec vlétl do utkání, už ve 2. minutě se trefil Adam Najman. Útočník Bílých Tygrů se dostal k dorážce a z besprostřední blízkostil propálil ležícího Sedláčka.

Olomouc - Liberec 0:1 (2. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V šesté minutě byl blízko vyrovnání domácí Orsava, jeho bekhendovou střelu ale liberecký Hrenák kryl.

Olomouc - Liberec, osamocený Orsava před libereckou brankouVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kohouti se vyrovnání dočkali na začátku 10. minuty, kdy se chytře zpoza branky o Hrenákovu zadní stranu masky prosadil Lukáš Nahodil, 1:1!

Olomouc - Liberec 1:1 (10. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O chvíli později mohl Bílým Tygrům vrátit vedení Birner, jehož osamoceného před brankářem našel Bulíř. Neuspěl a následně se strhla šarvátka.

Olomouc - Liberec, liberecký Birner zahrozil, následně se strhla potyčka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec si ve 25. minutě zápasu vzal hubený náskok zpět zásluhou Kellyho Klímy, který při úniku zamířil přesně nad beton.

Olomouc - Liberec 1:2 (25. Kel. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu později fauloval Knotek, který zboural Hawryluka a dostal za to dvě minuty za hrubost.

Olomouc - Liberec, faul Knotka na Hawryluka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně po návratu Knotka z trestné lavice vyslal přesnou střelu z dálky olomoucký Rutar a bylo opět vyrovnáno.

Olomouc - Liberec 2:2 (28. Rutar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po střele libereckého Knota, kterou Sedláček kryl, se strhla mela. Nicméně Liberec hrál přesilovku.

Olomouc - Liberec, střela Knota a následná potyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Přesilovku Liberec záhy využil, když se pohotovou střelou prosadil Birner.

Olomouc - Liberec 2:3 (36. Birner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 37. minutě se do sebe pustili Bambula a Derner, oba vyfasovali dvouminutový trest.

Olomouc - Liberec, hromadná bitka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 42. minutě navýšil náskok hostů Bulíř, když šikovně za brankou vybojoval puk a pak z otočky překonal Sedláčka.

Olomouc - Liberec 2:4 (42. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě se ovšem domácím podařilo snížit opět na rozdíl jediné branky. Trefil se Škůrek, který mířil přesně k tyči po přihrávce Musila.

Olomouc - Liberec 3:4 (47. Škůrek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě šel Liberec do tří, když byl vyloučen za zbytečný zákrok Ian McCoshen. Hostující trenér Filip Pešán ale naznačoval, že šlo ze strany olomouckého hráče o filmování.

Olomouc - Liberec, faul McCoshenaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V oslabení se do velké šance paradoxně dostali hosté. Zachar mohl jet sám na Sedláčka, avšak byl faulován Řezníčkem. Nájezd sice dokončil, ale neuspěl.

Olomouc - Liberec, šance Zachara Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 55. minutě se Zachar znovu hnal sám na domácího brankáře Sedláčka, ten proti oběma jeho pokusům zakročil.

Olomouc - Liberec, Sedláčkův zákrok proti ZacharoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru zápasu přidal pojistku do prázdné Faško-Rudáš. A série se tak stěhuje zpět do Liberce.

Olomouc - Liberec 3:5 (60. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas:
HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
ranky a nahrávky: 10. Nahodil (Kusko), 28. Rutar (Orsava, J. Káňa), 47. Škůrek (Rašner) - 2. A. Najman (Rychlovský, Melancon), 25. Kelly Klíma (Zachar, M. Ivan), 36. Birner (Knot, Hawryluk), 42. Bulíř (Birner, Melancon), 60. Faško-Rudáš (Bulíř). Rozhodčí: Cabák, Stano - Lederer, Blažek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 5362. Stav série: 2:2.
Olomouc: J. Sedláček - Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, Mareš - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Nahodil, Plášek - Bambula, Macuh, Kunc - Klimek, J. Knotek, Kusko. Trenér: Tomajko.
Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Flynn, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, Šír, Zachar. Trenér: Pešán.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.