SESTŘIH: Úspěšný útok na druhou příčku. Sparta skolila Olomouc a dýchá na záda Dynamu

Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávce 19. kola Tipsport extraligy na ledě Olomouce 3:1. O šesté výhře Pražanů z posledních sedmi duelů rozhodl dvougólový Filip Chlapík. Gólman Jakub Kovář si připsal sedmnáct zákroků. Sparta se v neúplné tabulce posunula na druhou příčku, Olomouc zůstává desátá.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Olomouc vs. Sparta 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta mohla jít na olomouckém zimním stadionu brzy do vedení. Kapitán Pražanů Michal Řepík zkusil překvapit Konráda z ostrého úhlu, ale jeho střela zápěstím orazítkovala pouze tyč.

Olomouc - Sparta, tyčka ŘepíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pražané měli vynikající nástup do druhého dějství. Již po 150 sekundách našel Ondřej Mikliš perfektním pasem zpoza vlastní branky rozjetého Filipa Chlapíka. Lídr extraligové produktivity z předloňské extraligové sezony napoprvé Konráda nepřekonal, ale na dorážku už byl olomoucký gólman krátký a poprvé kapituloval.

Olomouc - Sparta 0:1 (23. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc se hnala za vyrovnáním. Šanci Jakuba Navrátila ovšem skvělým zákrokem zneškodnil gólman Sparty Jakub Kovář.

Olomouc - Sparta, zákrok KovářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Prostřední část hry přinesla také spoustu emocí a šarvátek. Napětí gradovalo a po konci druhé dvacetiminutovky se strhla hromadná mela u střídaček.

Olomouc - Sparta, hromadná potyčka po konci 2.třetinyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tlak Kohoutů v závěrečné třetině sílil, ale po faulu Nahodila dostala Sparta výhodu přesilové hry a tu Pražané bleskově využili. Perfektní střelou nad Konrádovu lapačku se prosadil Josh Kestner a svou pátou brankou v sezoně dodal svěřencům Pavla Grosse klid.

Olomouc - Sparta 0:2 (54. Kestner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kdo čekal, že favorit dovede utkání k pohodlnému vítězství, mýlil se. Dvoubrankové manko totiž dokázali Kohouti rychle zkorigovat. V 56. minutě se z přesilovky trefil Jakub Navrátil a vykřesal pro domácí jiskřičku naděje.

Olomouc - Sparta 1:2 (56. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kontaktní trefa vlila Kohoutům krev do žil a Sparta se bránila drtivé převaze domácích, kterou ještě umocnila závěrečná powerplay. Vyrovnání se však olomoučtí příznivci nedočkali. Naopak, Chlapík svým druhým zásahem zpečetil výhru Sparty.

Olomouc - Sparta 1:3 (60. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávané utkání 19. kola hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. Navrátil (Řezníček, Macuh) - 23. Chlapík (Mikliš, Konečný), 54. Kestner (Irving, Krejčík), 60. Chlapík (Řepík, Sobotka). Rozhodčí: Hribik, Šír - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:6, navíc Kempný (Sparta) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).
Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Švrček, Rašner, L. Mareš - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kusko - Orsava, Macuh, Plášek - Klimek, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Moravčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Krejčík - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, Forman - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - Konečný, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.