SESTŘIH: Hřebíček do hradecké rakve, Dynamo rozhodlo druhé čtvrtfinále šest sekund před koncem!

Hokejisté Hradce Králové ukázali, že čtvrtfinálovou sérii play off neudělají vítězi základní části z Pardubic vůbec jednoduchou. Také ve druhém duelu na ledě rivala sahali po vítězství, v utkání vedli, jenže stejně jako v prvním utkání náskok neudrželi. Dynamo srovnalo a šest sekund před koncem třetí třetiny rozhodl Robert Kousal. Pardubice tak vedou v sérii 2:0, čtvrtfinále se v úterý a ve středu přesune na led Mountfieldu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Mountfield HK 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu duelu byly mírně aktivnější Pardubice, ale své náznaky šancí neproměnily. Neuspěl ani David Musil, jehož ránu z levé strany Pařík ukryl ve výstroji. Domácí marně čekali na dorážku a před hradeckou brankou se strhla mela, za niž zamířili na trestnou lavici Mandát s Freibergsem.

Pardubice – Hradec Králové, šance domácích a následná potyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oba celky poté dostaly k dispozici přesilové hry, nebezpečnější šance si vypracoval Hradec. Pavelka nejprve našel hokejku Okuliara, jehož teč vychytal Will. Ten si následně poradil i s velkým závarem a dorážkou Lalancetta, a následně Okuliar ve velké příležitosti nezamířil přesně.

Pardubice – Hradec Králové, hradecké šance v přesilovceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Téměř polovinu duelu se čekalo na gól. Kevin Klíma nejprve neproměnil svůj samostatný únik, naopak na druhé straně udeřilo Dynamo. Pařík ztratil kotouč na bránou, následně vypálil od levého mantinelu Vála a clonící Tomáš Vondráček tečoval puk mimo dosah hradeckého gólmana.

Pardubice – Hradec Králové 1:0 (29. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže domácí vedení netrvalo ani pět minut. Mountfield si zahrál další početní výhodu, Klíma vyslal parádní křižnou přihrávku na levý kruh, odkud Aleš Jergl propálil přesunujícího se Willa.

Pardubice – Hradec Králové 1:1 (34. Jergl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Emoce v derby plály na konci druhé třetiny, kdy se do sebe pustili domácí Vondráček a hostující Freibergs, který dostal krosček do obličeje a rozhodčím ukazoval, že přišel o jeden ze svých zubů.

Pardubice – Hradec Králové, hromadná potyčka po konci druhé třetinyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo předvedlo několik zbytečných faulů. V rozmezí deseti minut se nechali vyloučit za vysokou hůl Pánik, za sekání brankáře Paříka Vála a za krosček na Pavlíka v přerušené hře Košťálek.

Pardubice – Hradec Králové, sestřih zbytečných pardubických faulůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Početní výhody sice hosté nevyužili, ale těsně po návratu Košťálka na led už se prosadili a otočili skóre. Střela lotyšského beka Ralfse Freibergse od modré čáry skončila až v síti, Will totiž nic neviděl.

Pardubice – Hradec Králové 1:2 (49. Freibergs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže také Mountfield se nevyvaroval faulů, a vzápětí šel dokonce do tří. To favorit dokázal se štěstím potrestat. Richard Pánik přihrával přes brankoviště Hykovi, brankář Lukáš Pařík ve snaze přihrávku zachytit si však kotouč hokejkou smolně srazil do vlastní sítě.

Pardubice – Hradec Králové 2:2 (50. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriózní moment měli na svědomí pardubický Zohorna s hradeckým kapitánem Eberlem. Oba chtěli zamířit na svou střídačku, zaklesli se však do sebe a snad přes deset sekund hry se vzájemně drželi.

Pardubice – Hradec Králové, pardubický Zohorna a hradecký Eberle se od sebe nemohli odtrhnoutVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Už to vypadalo, že i druhý duel půjde do prodloužení. Pouhých šest sekund před koncem se však po pravé straně protáhl Radil, jehož zakončení Pařík pouze vyrazil a bekhendovou dorážkou odpálil pardubickou euforii Robert Kousal. Ten v posledních čtyřech vyřazovacích bojích nasbíral čtrnáct asistencí, ve českém play off se však prosadil po dlouhých jedenácti letech.

Pardubice – Hradec Králové 3:2 (60. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas
Pardubice – Hradec Králové, 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 29. Vondráček (Vála, Poulíček), 50. Pánik (M. Kaut, Čerešňák), 60. R. Kousal (Radil) – 34. Jergl (Kevin Klíma, McComack), 49. Freibergs (Pláněk). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – J. Svoboda, Thuma. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).
Stav série 2:0
Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála – Hyka, L. Sedlák, Pánik – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – M. Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Hradec Králové: Pařík – Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina, Pilař – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Kevin Klíma, Okuliar – Šťastný, Estephan, Eberle – Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

1 : 2 sn Pardubice - Třinec 1 : 2 sn   dohráno
20240428T19 : 00:00+0200