SESTŘIH: Pardubice srazily bojovné Vary a míří za vítězstvím po základní části

Hokejisté Pardubic porazili v dohrávce 24. kola Tipsport extraligy na svém ledě Karlovy Vary 5:2 a zvýšili svůj náskok na druhou Spartu na sedm bodů. Branky vítězů si připsali Mandát, dvakrát Dvořák, Hájek a Kousal, za Energii korigovali Bartejs a Hladonik.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Energie Karlovy Vary 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Favorizované Pardubice se dostaly do vedení v 7. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Mandát, který tečoval Hájkovu střelu od modré.

Pardubice - Karlovy Vary 1:0 (7. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Extraligový lídr mohl navýšit skóre ve 12. minutě, parádním zákrokem se však proti Říčkově pokusu blýskl karlovarský Frodl.

Pardubice - Karlovy Vary, zákrok FrodlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice nadále určovaly tempo hry a dočkaly se i druhého gólu, ranou od modré prostřelil Frodla Dvořák.

Pardubice - Karlovy Vary 2:0 (18. Dvořák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vary vstoupily do druhé třetiny aktivně a dočkaly se zasloužené odměny. V přesilové hře propálil Willa Bartejs a upravil skóre na 2:1 pro Dynamo.

Pardubice - Karlovy Vary 2:1 (22. Bartejs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A rozjetá Energie rozhodně nehodlala ubírat nohu z plynu. Parádní akcí se o necelé tři minuty později blýskla dvojice Černoch - Hladonik, když druhý jmenovaný střelou do prakticky prázdné pardubické branky vyrovnal na 2:2.

Pardubice - Karlovy Vary 2:2 (25. Hladonik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice si mohly vzít vedení zpátky těsně před polovinou zápasu, Frodlovu chybu za brankou však stihli obránci Západočechů uhasit.

Pardubice - Karlovy Vary, šance PardubicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do obrovské šance se dostal v 35. minutě Vondráček, v samostatném nájezdu však ani nadvakrát Frodla nepřekonal.

Pardubice - Karlovy Vary, šance VondráčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubicím vrátil vedení v 47. minutě Hájek, který využil zakrytého výhledu varského gólmana a střelou od modré upravil na 3:2.

Pardubice - Karlovy Vary 3:2 (47. Hájek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Uplynulo rovných 50 sekund a Západočeši schytali další úder. Z podobné situace prostřelil Frodla Kousal a Dynamo znovu vedlo o dvě branky.

Pardubice - Karlovy Vary 4:2 (48. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté zkusili ještě power play, což ztrestal trefou přes celé hřiště svou druhou brankou v zápase Dvořák a uzavřel skóre na konečných 5:2.

Pardubice - Karlovy Vary 5:2 (59. Dvořák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 24. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Mandát (Hájek, Vondráček), 18. T. Dvořák (Hyka, Košťálek), 47. Hájek (Říčka, A. Musil), 48. R. Kousal, 59. T. Dvořák (L. Sedlák) - 22. Bartejs (T. Rachůnek), 25. Hladonik (Černoch, Stříteský). Rozhodčí: Stano, Vrba - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 8793.
Pardubice: Will - D. Musil, Čerešňák, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, A. Musil, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Karlovy Vary: Frodl - Plutnar, Huttula, Stříteský, McFadden, D. Mikyska, Bartejs - Kružík, Jiskra, T. Rachůnek - O. Procházka, Gríger, Kangasniemi - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Koffer, Kofroň, Čihař. Trenér: Eismann.