Pardubice po kanonádě odskočily Spartě, Kometa v Praze slavila. Třinec má jisté čtvrtfinále

Hokejisté Pardubic ve 46. extraligovém kole rozstříleli Liberec 7:1 a navýšili vedení v tabulce na čtyři body před druhou Spartou, která podlehla doma 4:5 po samostatných nájezdech Brnu. Kometa se tak osamostatnila na čtvrté příčce. Třetí Třinec zdolal Litvínov 5:2 a zajistil si přímý postup do čtvrtfinále. České Budějovice v boji o elitní čtyřku ztratily po hubené porážce s Mladou Boleslaví 0:1. Karlovy Vary doma padly s Hradcem Králové 0:3. Poslední Kladno ztratilo doma slibně rozehraný zápas a Plzni nakonec podlehlo 3:4 v prodloužení. Vítkovice vyhrály v Olomouci 2:1.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Pardubice - Liberec, potyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubičtí nenechali před desetitisícovou návštěvou nic náhodě a Liberec prakticky zlomili čtyřmi góly už v první třetině. Při sedmigólové kanonádě si dvě trefy připsali Vála a Říčka. Lídr tabulky tak zvýšil náskok na druhou Spartu na čtyři body, a to má ještě o dva odehrané zápasy méně než Pražané. Bílé Tygry Dynamo porazilo podruhé v sezoně.

46. kolo: Pardubice - Liberec

Sparta nenavázala na sérii šesti výher a nevyužila tak možnost ohrozit postavení vedoucích Pardubic. Pražané sice zlikvidovali brněnský náskok 2:0 a 3:2, dostali se i do vedení 4:3, zápas však dospěl do prodloužení a nakonec i nájezdů, které rozhodl svým druhým gólem v utkání Flek. Třemi body (1+2) se v dresu vítězů blýskl i Cingeľ. Oba týmy bodovaly posedmé za sebou, na zápas dorazilo do O2 Areny 14 674 diváků.

46. kolo: Sparta - Kometa

Třinec si po obratu připsal nakonec hladké vítězství nad Litvínovem a vyhrál doma podeváté v řadě. Oceláři otočili zápas díky dvěma přesilovkám ve druhé třetině. Obě branky hostů, kteří v zápase vedli už po 71 sekundách, vstřelil Zile.

46. kolo: Třinec - Litvínov

Karlovy Vary po sobotní porážce v německém Klingenthalu pod širým nebem nestačily doma ani na Hradec Králové, který vyhrál na ledě Energie poosmé v řadě. Čistým kontem se blýskl hradecký gólman Pařík. Východočeši vstřelili všechny branky ve druhé třetině. Zápasu přihlížela v KV areně bídná návštěva čítající 2810 diváků.

46. kolo: Karlovy Vary - Hradec Králové

Předposlední Mladá Boleslav poprvé v sezoně zdolala Motor. Stačil jí na to jediný gól Lantošiho, který využil přesilovku při pětiminutovém vyloučení Beránka za zásah do oblasti hlavy a krku. Brankář Růžička pomohl k výhře čistým kontem.

46. kolo: České Budějovice - Mladá Boleslav

Plzeň po sobotní výhře v Klingenthalu v open air duelu veze vítězství i z ledu posledního Kladna, kde však měla namále. Rytíři povzbuzeni výhrou v Brně, kterou ukončili sérii 17 porážek, otočili zápas z 0:1 na 3:1 a tento stav platil ještě v čase 57:49, kdy však při risku bez brankáře a vyloučení kladenského Marteneta za krosček na 5 minut snížil Rekonen. Záhy při pokračující přesilovce srovnal Holešinský, který následně dokonal obrat ve prospěch Indiánů v prodloužení. Klíčovým mužem Plzně byl i obránce Zámorský s bilancí 1+2.

46. kolo: Kladno - Plzeň

Vítkovice zabraly po dvou porážkách a po výhře v Olomouci se v tabulce dotáhly na deváté Hanáky na rozdíl tří bodů. Mora si naopak připsala třetí porážku za sebou. Domácí sice v polovině třetí třetiny snížili dvoubrankový náskok hostů, jenže ani přes mohutný závěrečný tlak se jim na body dosáhnout nepodařilo.

46. kolo: Olomouc - Vítkovice